Läksime tänast mängu Esiliiga B liidri Nõmme Unitediga küll juhtima, kuid lõpuks tuli ikkagi vastu võtta 1:3 kaotus.

„Raske mäng ja tugev vastane. Esimene poolaeg jõudsime ja saime ka ise palliga rohkem mängida, tavaliselt peame nende vastu kaitses istuma. Teisel poolajal lihtsalt väsisime, jalad väsisid ja pea samuti, me ei teinud platsil enam kõige õigemaid otsuseid. Kokkuvõttes Nõmmele teenitud võit,” kommenteeris treener Jaanus Vislapuu.

Esimesel poolajal oli mäng enam-vähem võrdne ja poolikuid võimalusi mõlemal poolel. Esimese tõsisema pealelöögi tegid külalised, kui liiga suurim väravakütt Oliver Jürgens karistuslöögi meie värava ristnurga suunas tulistas, aga väravavaht Tommy Tooming tõrjus.

34. minutil andis Aleksandr Pruttšenko karistuslöögi värava alla, Lauri Pilv lükkas tagapostist palli tagasi ja Ragnar Rebane lõi kümnelt meetrilt 1:0. Kahjuks oli juba kahe minuti pärast seis viigis – nõmmekad toimetasid palli kiiresti meie värava alla ja Paul-Kevin Chan tõstsis mänguvahendi üle väravavahi.

Teisel poolajal surus Nõmme United. Esmalt tabasid nad latti, 54. minutil viis Jürgens suluseisuhõngulisest olukorrast külalised aga juba juhtima. Tasapisi sai meie meestel jaks otsa ja mäng jätkus aina enam nõmmekate tahtmist mööda. 78. minutil lõi Jürgens latti, pall põrkas alla väravajoonele, kuid kohtunik Marko Liiva väravat ei fikseerinud. Vastaste peatreener Martin Klasen protesteeris häälekalt ning Liiva saatis ta seepeale platsi kõrvalt minema.

Mõni minut hiljem jõudis hea söödu realiseerinud Jürgens siiski sihile ja Nõmme juhtis 3:1. 88. minutil tegi Karlis Karro karistusalas vea ja 11 meetri karistuslööki lööma läinud Jürgens mõtles vist juba kübaratrikist, aga Tooming võttis penalti ära ja meie kaotusseis suuremaks ei kasvanud.

Liiga suurim väravakütt Oliver Jürgens (nr 9) lõi meile täna kaks väravat.

Teist mängu järjest mängis meil täna tipuründajana meeskonna kapten Vladislav Gussev, kes seni rohkem keskkaitses tegutsenud. „Ta on ees suur jõud. Tema peale saab mängida, ta suudab palli hästi hoida, meeskonda järele oodata ning sööte anda. Kui on tarvis, kasutame teda ka edaspidi rünnakul, kui aga mõni keskkaitsja puudu, siis kaitses,” ütles Vislapuu.

Ta ei arva, et nüüd hakataks ainult Gussevile ette pikka palli peksma. „Esimene poolaeg näitas, et ei olnud ainult pikk pall ette, läbi keskvälja tulime ka lühikesega. Teisel poolajal oli pikka palli liiga palju, oleks pidanud proovima rohkem lühema sööduga. Samas jäi aega järjest vähemaks, et kaotusseisu vähendada, seepärast ka proovisime võimalikult kiiresti palli ette mängida,” selgitas treener.

Tänane mäng oli meil sel aastal kodumurul esimene. Võru suurele staadionile ja päris murule kolimisest loodab Vislapuu tulu tõusvat. „Muru on hea, võib-olla natuke pikk, aga üldiselt oleme harjunud siin mängima. Kunsti pealt murule tulek meestele ikkagi meeldib ja pigem on meil nii mugavam,” lausus ta.

Liigas hoiame endiselt viiendat kohta ning järgmise mängu peame tuleval neljapäeval, 30. mail samuti kodus lähima jälitaja Pärnu JK-ga.

Kerget mängu pole oodata, sest vastane on tugev ja nädala sees on raskem ka meeskonda kokku saada. „Mis siis, et kodumäng, inimesed käivad ikkagi Tartust ja Tallinnast mängule, on tööpäev. Proovime komplekteerida võimalikult hea meeskonna ja kindlasti tahame kodus Pärnu käest punkte saada. Teistmoodi ei olekski võimalik mõelda,” ütles Vislapuu.

Publikut ootab ta mängule rohkem kui seekord, eesmärgiks on jõuda kolmekohalise arvuni. „Auhinnad on meil ägedad ja mängu ka rohkem kui rubla eest, loodan, et publik ikkagi leiab tee tribüünile. Kui publikut on rohkem, on meestel ka ägedam mängida ja tulemust ka natuke lihtsam teha,” lisas ta.

Protokoll
Pildid