Paide Linnameeskonna U21 rivistus võttis meilt kuu tagasi Võrus saadud 1:5 kaotuse eest revanši ja võitis täna oma kodus peetud mängu 3:0. Mäng oli siiski märksa tasavägisem, kui tulemusest paistab.

„Tegime päris hea esituse ja mäng oli tegelikult enam-vähem võrdne, kindlasti ei väärinud me 0:3 kaotust. Ausam tulemus olnuks viik, aga kui ikka ise ei suuda ees üks ühe vastu olukordi ära lahendada, mida oli neli-viis varianti, siis on raske punkte saada,” ütles meeskonna treener Jaanus Vislapuu.

Vastased mängitasid päris mitut meistriliiga meest, algrivistuses jooksid neil näiteks platsile Kevin Kauber ja brasiillane Bruno Souza Caprioli. Lahtises mängus möödunud esimese poolaja suutsime väljakuperemeeste survele siiski vastu panna ja vaheajale minnes olid tablool nullid.

Paide väravaarve avas Ander Ott Valge 57. minutil. Seejärel oli meilgi võimalusi ja Paide väravavaht pidi mitmel korral oma oskusi näitama, aga väravat ei tulnud. Kohtumise lõpus lõi Siim Aer meie puuri veel kaks kolli: esimese otse karistuslöögist, meie viiesest müürist mööda värava vasakusse nurka, ja teise samuti karistuslöögi olukorras, kui posti tabanud pall tema ette põrkas.

„Esimese värava lõi vastane meile kontrast. Seejärel saime mängu isegi rohkem enda kätte ja oli võimalusi, aga no ei tulnud seda väravat. Meeskond võitles vapralt ja ka suhtumise taha midagi ei jäänud. Mängisime palliga üsna hästi ja tekitasime võimalusi, lõpus võtsime juba väga suuri riske ja siis löödi meile ka kaks väravat,” kirjeldas Vislapuu platsil toimunut.

Tema sõnul peame oma rünnakult kaitsesse ja vastupidi üleminekud paremaks ja kiiremaks saama ning kuidagi sellest realiseerimiseneedusest vabanema, siis peraksid hakkama ka punktid tulema.

„Nägin platsil head võistkonda, kes võitles kompromissitult ja tegi ka palliga häid asju. Võib-olla oli selle aasta üks paremaid mänge, aga tulemus kahjuks vastupidine,” lisas Vislapuu.

Järgmine Esiliiga B mäng on meil samuti võõrsil, tuleval laupäeval Keila JK-ga.

Kui kuu tagasi saime Paide meeskonnast Võrus jagu, siis nüüd tuli meil võõrsil alla vanduda.

Protokoll