Meie meeskond võitis eile õhtul Keilas sealse jalgpalliklubi esindust 3:0 ning tõusis esiliiga B-s keilakatest mööda kaheksandale kohale.

„Kokkuvõttes väga kõva võitlus meestelt ja hea distsipliini hoidmine väljakul. Teenitud kolm punkti on taskus ja isu kasvas veelgi,” kommenteeris meeskonna treener Jaanus Vislapuu.

Mäng algas kohe ohtliku momendiga meie värava all, kuid seekordseks mänguks duublist laenatud ja esiliiga B-s debüüdi teinud noor, 17-aastane väravavaht Joonas Jõeveer oli tasemel ja tegi hea tõrje.

„Mängisime oma mängu kaitsest lähtuvalt ning panustasime standarditele ja kontratele. Kuna tuul oli väga tugev, iiliti lausa tormi mõõtu, läksid paljud pikad pallid vett vedama ja üritasime rohkem siiski mööda maad ääri leida,” rääkis Vislapuu.

Aja edenedes saime kontrolli platsil toimuva üle üha enam enda kätte. Ühe nurgalöögi järel oleks tuul palli peaaegu vastase väravasse kandnud, kuid ka Keila väravavaht oli tasemel. Mõlemal meeskonnal oli paar poolikut väravavõimalust, kuid ei midagi erilist.

Vaheajaks õnnestus meil Keilale siiski värav riietusruumi kaasa anda. Minut enne poolaja lõppu teenisime ligi 40 meetril kauguselt väravast karistuslöögi ning Maksim Babjak kõmmutas kõrge kaarega ja tuule abil täpselt ristnurka 1:0.

Teisel poolajal tuli meil vastutuult mängida. „Pidime vastaste kauglöökide vältimiseks kõrgemalt pressima. Suutsime ka ise kohati päris hästi mängu ehitada,” lausus Vislapuu.

54. minutil tehti Babjaki vastu keskväljal ränk viga ja vastane sai selle eest punase kaardi. Arvulises ülekaalus tõstsime liine veelgi, 66. minutil pääses Jürgen Kolk paremalt äärelt läbijooksule ning lükkas ristisöödu Eduard Desjatskile, kes meie eduseisu duubeldas.

„Mäng oli täielikult meie kontrolli all. Vastane proovis küll kõrgelt pressida, kuid saime pressi alt hästi välja ja leidsime käike ette. Kahjuks jättis realiseerimine kohati soovida, kuni Heigo Kosemets 78. minutil 3:0 lõi. Kahjuks sai ta selles olukorras ka kergelt vigastada, aga loodame, et on pühapäevaks taas rivis,” ütles Vislapuu.

Mängu lõpus avanes meil veel mitu võimalust, kuid i-le jäi täpp panemata ja rohkem väravalisa ei tulnud. Üleminutitel lõid hoopis vastased umbes 25 meetrilt karistuslöögist tuule abiga oma auvärava. „Pall lendas küll keskele lati alla, aga tuul oli nii tugev, et muutis tõrjumise väga raskeks,” kirjeldas Vislapuu.

Järgmine mäng on meeskonnal sel pühapäeval Haapsalus liigas viiendal kohal oleva Läänemaa JK-ga.

Vislapuu sõnul sõltub pühapäevase mängu tulemus suuresti koosseisust, mis meil õnnestub kokku saada. „Loodame parimat!” lisas ta.

Eile meie kolmanda värava löönud Heigo Kosemets ja Keila auvärava autor Kristjan Jürgenson võitlevad pildil palli pärast kolm kuud tagasi Võrus peetud mängus.

Protokoll