Meie esindusmeeskond alistas Eesti jalgpallimeistrivõistluste II liigas täna võõrsil Maardu Linnameeskonna duubli 1:0 ja tõusis vähemalt homseni ida-põhjapiirkonna liidriks. Võiduvärava lõi lisaminutitel penaltist Andre Ojala.

Mäng seni punktideta vastasega kujunes ootamatult raskeks. „Kui tabelit vaatasime, siis tundus, et peaks tulema mäng, mis on meie kontrolli all. Lootsime kindlasti saada kolm punkti. Tegelikkuses juhtus aga nii, et oli üks selle aasta seni raskemaid mänge,” ütles meeskonna peatreener Jaanus Vislapuu.

Ta lisas, et duublitega mängides ei tea kunagi, kes vastasel täpselt platsile jooksevad ja seekord kasutas Maardu kolme esiliiga A-sse registreeritud jalgpallurit ning tänavu esiliigas mänginuid oli neil platsil teisigi.

„Välja kukkus täiesti võrdne mäng, kus esimesel poolajal mingeid väga häid võimalusi kummalgi poolel ei olnud. Teine poolaeg oli palju lahtisem ja mäng käis värava alt värava alla. Keskväli ei jõudnud kummalgi poolel enam nii palju kaitsesse töötada ja hakkasid tekkima väravavõimalused. Paaril korral päästis meid hullemast Tommy Tooming, kelle reaktsioonitõrjed oli tasemel,” rääkis Vislapuu.

Mängu lõpus oli meil suhteliselt lühikese aja jooksul kolm head väravavõimalust, kuid ründajad ei suutnud ühtegi üks-ühele minekut ära lüüa. Jalgpallijumal oli seekord siiski võrulaste poolt – üleaja esimesel minutil lõi vastaste mängija Heliose mehele trahvikastis sihilikult küünarnukiga näkku ja kohtunik andis penalti, mille Ojala ka realiseeris.

„Kuna mängisime valdavalt vene keelt kõneleva meeskonna vastu, siis oli kogu kohtumine kulgenud üsna ärevalt ja vastased provotseerisid nii meie mängijaid kui ka kohtunikke päris kõvasti,” lausus Vislapuu.

„Kokkuvõtteks võib öelda, et võrdsete mäng, mille võitsime tänu sellele, et hoidsime lõpuni pea külma ja vastased tõid oma ülbusega võimaluse mängu võita meile ise kätte. Järjekordselt ei saanud rahule jääda väravavõimaluste realiseerimisega,” tõmbas ta mängule joone alla.

Kõik ülejäänud 5. vooru mängud peetakse homme ning meist (12 punkti) võib siis mööduda Narva United, kel praegu 10 punkti.

23. aprillil seisab meeskonal ees järjekorras juba kuues võõrsilmäng, seekord Tallinna JK Legioniga.