Tänasest esiliiga B-tasandi mängust Tallinnas FC Flora U19 meeskonnaga jäid meie meestel loodetud võidupunktid saamata ning leppida tuli 1:1 viigiga.

Peatreener Jaanus Vislapuu sõnul polnud meil koosseis seekord just kõige parem ja mitu meest mängis väikse vigastusega.

„Väga raske võõrsilmäng vihmast libedal väljakul. Mängisime ilma paari väga olulise lülita ja see andis tunda,” lisas ta.

Skoori avasid väljakuperemehed 12. minutil. „Lasime kohe endale lüüa ühe karistuslöögist, kui vastane tsenderduse peaga taha nurka suunas. Seejärel saime mänguohjad pigem enda kätte, aga väga head pallid äärtele ei toiminud ja äärepoolikute tegutsemine ebaõnnestus,” kommenteeris Vislapuu.

Teisel poolajal muutsime taktikat ja läksime 4-1-4-1 asemel kõrgelt 4-4-2-ga pressima. Mäng muutus väga lahtiseks, kus mõlemal poolel olid oma võimalused.

„Kui poolaja keskel Valdislav Vallades vastaste kontra ajal murule lebama jäi ja vastane üks ühele läbi läks läks, kartsin, et mäng on tehtud, aga väravavaht Sergei Zadniprjanets päästis meid kõige hullemast ja tema tõrjest tulnud palli ei suutnud Flora mängija tühja väravasse suunata,” rääkis Vislapuu.

Valladese vigastus sundis meid mänguplaani muutma ja kaotasime võimaluse lõpus rünnakule veel juurde panna. Õnneks 64. minutil Andrei Tjunin viigistas – Valeri Šabanov tsenderdas vasakult äärelt palli kasti ning Tjunin virutas esimese puutega 1:1.

Edasi käis mäng värava alt värava alla. Ühes olukorras tõmmati Vladislav Gussev vastate karistusalas julmalt maha, aga kohtuniku vile vaikis.

Viimased kümme minutit tuli meil mängida kümnekesi, sest kaitses teise kollase kaardi teeninud Žann Šmidt eemaldati väljakult.

„Õnneks ei lasknud endale rohkem lüüa ja tuleb tunnistada, et lõpuks oli hea, et punktigi saime,” tõmbas Vislapuu mängule joone alla.

Järgmisena seisab ees kodumäng, mis toimub reedel, 17. augustil ning vastaseks on siis Vändra JK Vaprus. Meil jääb sellest mängust kaartide ja vigastuste tõttu kindlalt kõrvale neli mees.

„Keeruliseks läheb, aga olen kindel, et kui ülejäänud mehed on kohal, siis saame hakkama. Läheme endast parimat andma ja loomulikult rahuldab meid kodus ainult võit,” sõnas Vislapuu.

Juulis lõi Andrei Tjunin kodumängus Flora noortele kolm väravat, täna piirdus ühega.

Mängu protokoll