Meie mehed suutsid tänases kodumängus Esiliiga B liidri Tallinna Kalevi U21 meeskonnaga taga nulli hoida 85 minutit, aga siis õnnestus pealinlastel ikkagi võiduvärav lüüa.

„Emotsioon on kokkuvõttes pigem negatiivne, niimoodi lõpus kaotada on väga valus. Aga mängisime ikkagi liiga liidriga, mehed andsid endast kõik ja lõpus oli näha, et ei jõutud enam. Eks väsimuse arvele tuleb see kaotus kirjutada,” ütles meeskonna treener Jaanus Vislapuu.

Tõele au andes tuleb öelda, et vastased võinuks varemgi juhtima minna. Päris esimese poolaja lõpus põrutasid nad mõnelt meetrilt posti ja meie värava raamistikus käis pall korra ka teisel poolajal.

Oma väheseid võimalusi me realiseerida ei suutnud. Lõpuminutitel ründasime küll maruliselt ja viimase nurgalöögi olukorras tõusis ka väravavaht Artur Karjagin vastase trahvikasti (ning sai seal ka löögile), ent siiski tuli leppida 0:1 kaotusega.

Mänguplaanist kinnipidamisega jäi treener enam-vähem rahule. „Mõlemal poolajal see keskpoolik, kes pidi mängima natuke madalamal, kadus natuke kõrgele ära ja kaitsjate ette jäi liiga palju ruumi. Aga üldises plaanis – kui kaotame liidrile ainult 0:1, siis peaks enam-vähem rahul olema. Millega aga ei saa rahul olla, on tegevus platsi viimasel kolmandikul [rünnakul],” rääkis Vislapuu.

Mehed lahkusid platsilt noruspäi, sest kõvast võitlusest hoolimata tuli vastu võtta kaotus.

Algkoosseisus oli seekord taas nooremaid mängijaid ja mitu kogenumat meest jäi esialgu pingile. Vislapuu põhjendas seda püüuga mängukoormust ühtlaselt jagada. „Kuna meil oli jälle lühikese aja jooksul kolm mängu järjest, siis üritasime esimesel poolajal värskemaid jalgu sisse panna,” lisas ta.

Ka meie eelmine mäng kalevlastega (viik 1:1) oli väravavaene. „Eks see tuleb päris palju taktikavalikust. Proovime tugevamate võistkondade vastu mängida konservatiivsemalt, kui tabeli tagumise poole võistkondade vastu, ja kui mängid rohkem kaitsest lähtuvalt, siis lüüaksegi vähe väravaid ja pigem lööd ise ka vähem,” selgitas Vislapuu.

Kuna meie lähikonkurendid olid täna võidukad, langesime liigas 13. vooru järel eelviimaseks, kuid tabel on tihe ja kuuendast kohast lahutab meid vaid neli punkti.

Esiliiga B-s seisab meil nüüd ees kaks mängu võõrsil. Kodus mängime jälle 8. augustil.

Protokoll
Pildid