Tänases II liiga kodumängus Jõhvi FC Phoenixiga jäi 3:1 (1:0) peale meie meeskond. Enne tänast mängu meiega sama palju punkte kogunud külalised lõpetasid kohati päris tuliseks läinud kohtumise üheksakesi.

Algus oli mõlemalt poolt luurav, tõsisemalt hakkas juhtuma alles paarikümneminutise mängu järel. 21. minutil lõi Phoenixi keskkaitsja Roman Svidovitš oma trahvikasti küljejoone juures pallist mööda, Mattias Eskla ei jätnud talle süllekukkunud võimalust kasutamata ning avas skoori. 17aastasele Esklale oli see meie esindusmeeskonna eest esimene värav.

Kaotusseisu jäänult said külalised tõsiste vigade eest väikse vahega mitu kollast kaart järjest ja hakkasid kohtuniku otsuste suhtes aina kõvahäälsemalt oma rahuolematust avaldama. 38. minutil koksas vastaste ääreründaja karistusalas jalaga vastu pead meie väravavahile Tommy Toomingale, kel pall selleks hetkeks juba käes oli. Süüdlane sai selle eksimuse eest kollase kaardi, aga üks tema meeskonnakaaslane, kes ägedalt protestima hakkas, eemaldati väljakult. Vaid paar minutit hiljem saatis kohtunik solvavate väljendite kasutamise tõttu pingilt punase kaardiga tribüünile ka Phoenixi treeneri Vladimir Aga.

Poolaja lõpus oli meel veel üks hea väravavõimalus, aga Karlis Karro löögist tulnud palli suutis vastaste väravavaht napilt üle põiklati lükata.

17aastane Mattias Eskla (keskel) lõi meie esindusmeeskonna eest oma esimese värava.

Kohe teise poolaja alguses, 47. minutil läksime 2:0 juhtima. Rünnaku algatas vasakul äärel Jürgen Kolk, tema söödu järel sai Aimar Vendelin keskelt löögile ja pall põrkas vastaste kaitsjast tagasi otse Andre Väina ette, kes meie eduseisu duubeldas. Alanud vihmasajus sai Väin veel paaril korral päris heast kohast proovida, aga löögitäpsus jättis soovida.

72. minutil lasi meie mõned minutid varem vahetusest platsile tulnud keskkaitsja Mairo Reinsaar end karistusala ääres ära trügida, järgnes sööt värava alla ja külalised vähendasid vahe minimaalseks.

Tuhast tõusta Phoenix siiski ei suutnud. 76. minutil sai külaliste poolkaitsja Nichita Gorea teise kollase kaardi ja eemaldati platsilt, enne lahkumist jõudis ta veel palli kohtuniku pihta virutada.

Vastased lõpetasid mängu seega üheksakesi, lisaks said viis Phoenixi mängijat kollase kaardi. Seni oli meie vastu tehtud vigade poolest kõige „värvilisem” 2. novembril 2019 esiliiga B-s peetud kohtumine Keila JK-ga, kui punase kaardi sai üks ja kollase kaardi veel kuus vastaste mängijat.

Kohtumise lõpptulemuse vormistas 90. minutil meie kapten Eduard Desjatski, kes Jürgen Kolgi söödu järel vasakult äärelt läbi murdis ja 3:1 lõi. Desjatskile oli see 75. värav meie esindusmeeskonna eest, selle tähiseni jõudmiseks kulus tal 151 mängu. Meie kõigi aegade väravaküttide edetabelis on tema järel tükk tühja maad, järgmisena on Aleksandr Pruttšenkol kirjas 30 tabamust.

II liiga põhja-idapiirkonnas jätkame seitsmendal kohal ja järgmises voorus läheme tuleva nädala pühapäeval Tartus vastamisi JK Welco duubliga.