Loodetavasti viimaseks jäänud publikuta kodumängus alistasime täna 5:1 Paide Linnameeskonna U21 rivistuse ning tõusime Esiliiga B-s koha võrra ülespoole, kuuendaks.

„Väga positiivne emotsioon, sest vastane oli kõrgest klassist, pooled mehed treenivad neil koos Paide meistriliiga meeskonnaga. Suutsime kannatlikud olla, oma võimalused ära oodata ning erinevalt eelmistest mängudest suutsime tekkinud variandid ka ära lüüa,” ütles meeskonna treener Jaanus Vislapuu.

Esimene poolaeg lõppes väravateta. Külalised püüdsid kõrgelt pressida ja oma mängu meile peale suruda, kuid suutsime kompaktselt püsida ja midagi eriti ohtlikku meie värava all ei sündinud. Samas polnud meil endalgi kuigi häid võimalusi.

Mängu saatus otsustati teise poolaja alguses kuue minutiga. 53. minutil tõmmati Jürgen Kolk vastaste karistusalas maha ja Eduard Desjatski realiseeris penalti. Kolm minutit hiljem viskas Ragnar Rebane pika küljeaudi trahvikasti, pall langes Sergei Starovoitovi nina alla ja kogenud mängumees duubeldas eduseisu. Veel kolm minutit hiljem juhtisime juba 3:0 – Vladislav Valladesi nurgalöögist lendas pall Desjatski ette, kes otse õhust esimese puuetega 3:0 virutas.

Neljandat mängu järjest skoorinud Desjatski, kes enne tänast liiga parimate väravaküttide arvestuses esikohta jagas, tõusis nüüd paremusrea ainuliidriks. Seitsme mänguga on tal arvel kaheksa tabamust.

„Tore muidugi, et meil on selline mängija, aga ta on ikkagi enamiku väravaist penaltitest löönud. Ma treenerina tahaksin näha, et rohkem väravaid lüüakse mängust, aga super tubli ikkagi. Töötame edasi, et ka mängust rohkem väravaid tuleks,” kommenteeris Vislapuu.

Meeskonnakaaslased avaldavad austust Eduard Desjatski täpsele vasakule jalale.

Vastased lõid küll ühe värava peagi tagasi, aga mängu viimase veerandtunni tabamused kindlustasid meile suure võidu. 78. minutil sai Arsen Katšmazov kahe kaitsja vahelt kätte Valladesi söödu ja tõstis siis palli ka üle väravavahi. 84. minutil skooris Marten Luik ja temalegi andis hea söödu Vallades.

Mis siis vaheajal meestele räägitud sai, et mängumasin nii hästi käima läks? „Ega mingeid sõnu peale ei lugenud. Oli näha, et vastane mängib kogu aeg natuke laiemini ja hakkab ehk mängu edenedes väsima, siis tekivad meilgi kindlasti võimalused. Ääreründajatele ütlesin, et võtku julgemalt kasti sisse, seal on variant ohtlikke momente tekitada, võib ka penalti saada. Nii kui Kolk kasti murdis, penaltiolukord ka tuli,” ütles Vislapuu. „Ja loomulikult täna õnnestus ka realiserimine, selline pall, mille Desjatski otse õhust pani, see iga kord sisse ei lähe, aga täna oli küll supersooritus temalt.”

Vislapuu lisas, et kui juba ette saime, hakkas kindlasti ka emotsionaalne pool mängima. „Indu tuli juurde, kui nägime, et suudame tugeva vastasega mängida küll,” lausus ta.

Järgmine mäng on meil tuleval pühapäeval võõrsil Viimsi JK-ga. Kodus mängime järgmise mängu juulis ja siis on juba ka publik taas staadionile lubatud.

„Loomulikult ma loodan, et publik ootab samamoodi seda aega nagu meie. Loodame, et see aasta teeme ka publikurekordi. Inimesed on pidanud kaua vutinäljas passima, ehk toob see rohkem rahvast ka tribüünile. Ootame kõiki!” ütles Vislapuu.

Protokoll
Pildid