Vihmast mudaseks muutunud Võru spordikeskuse väljakul pidas meie meeskond täna JK Tabasaluga maha võitlusliku pallilahingu, lõpuvile fikseeris külaliste 4:3 võidu.

„Mõru maiku ei jäänud, natuke kripeldama mõned olukorrad võib-olla. Kõik mehed andsid endast maksimumi, uskusid lõpuni, et võime vähemalt punkti kätte saada, aga vastane oli hea, tegi mingid asjad meist paremini ja selline see tulemus on,” ütles meeskonna treener Jaanus Vislapuu.

Nädala jagu vihma saanud väljak oli väga pehme ja libe. Söötu lükata ja mängu madalalt ehitada ei õnnestunud ning tuli mängida pikka palli ette võitluse peale. Vislapuu tõdes, et ega mingist mängupildist täna eriti rääkida saa, mõlemad satsid mängisid vastavalt väljaku olukorrale.

Kohtumise avavärava lõid 10. minutil külalised, aga meil oli kohe vastus varnast võtta ja Eduard Desjatski täpne löök 20 meetrilt seadis jalule viigi.

Meie mängijad rõõmustavad pärast 1:1 viigiväravat.

Poolaja keskel viis külaliste parim mängumees Sten Jakob Viidas Tabasalu uuesti ette ning realiseeris veidi hiljem ka penalti. „Ühe mängija individuaalne kvaliteet oli teistest nii palju üle, nr 11 [Viidas] tegi meile palju pahandust ja jäime oma paremal äärel tema pidurdamisega hätta,” lausus Vislapuu.

Nina me siiski norgu ei lasknud ning vaheajaks õnnestus vastastele värav riietusruumi kaasa anda – 45. minutil sai Desjatski trahvikastis löögile, Tabasalu väravavaht tõrjus, aga otse Andre Väina jalale, kes lõi 2:3.

Väin oli resultatiivne teist mängu järjest ja Vislapuu jäi noore mängumehega mõistagi rahule. „Kui ründaja lööb värava, siis on super. Imestan, et ta jaksas nii hästi mängida, tal on ju nelja päeva pikkune U19 saalikoondise laager all,” sõnas ta.

Teisel poolajal üritasime maruliselt viigistada, teenisime ridamisi nurgalööke ja jagus ka väravavõimalusi, aga realiseerimine vedas alt. Häid momente oli Tabasalulgi ja päris mitmel korral tassis meid vigastuspausilt naasnud väravavaht Artur Karjagin.

Kümmekond minutit enne lõppu õnnestus Tabasalul kontrarünnakust vahe siiski taas kaheväravaliseks kasvatada. Mõni minut hiljem lõi Jürgen Kolk palli Tabasalu värava alla ja Desjatski täpne löök tegi seisuks 3:4, aga see oli ka kõik.

„Tekitasime päris häid olukordi, kõik võitlesid. Rünnaku poolel saime mingite asjadega hakkama, mida tahtsime, aga kaitse poolel kahjuks mitte,” kommenteeris Vislapuu.

Esiliiga B-s seisavad meil nüüd ees veel kolm mängu 7.–10. kohani, esimene neist juba nädala pärast Võrus Keila JK-ga. Praegu on meil tabelis 31 punkti, Keila ja Nõmme Kalju U21 jäävad maha kolme silmaga ning Rakvere Tarvas on 7 punktiga kindlalt viimane. Kaks viimast langevad järgmiseks aastaks II liigasse, kaheksanda koha saanud meeskonnal tuleb kohta liigas kaitsta üleminekumängudel.