Esindusmeeskond pidas täna Elva Nike Arenal kontrollmängu FC Elvaga ja kaotas 1:2 (0:2), värava lõi mängu 66. minutil Tarvi Suvi.

Treener Jaanus Vislapuu plaan mänguks endast tugevama vastasega nägi ette oma poolel kompaktselt kaitsmist ja kontrarünnakutega vastu nõelamist. Kahjuks polnud meeskond mänguks kohe avavilest valmis ja 30 sekundiga lasti endale väga lapsikult värav lüüa – äärelt tulnud palli lõi väravasse trahvikasti joonele täiesti üksi jäetud vastaste mängija.

„Vaatamata mitme põhimehe puudumisele oli Elva terve mängu üritavam pool. Meie mängijatele tekitas suuri probleeme harjumatult libe väljak ning eksisime kohati väga lihtsates olukordades. Elva tundis ennast koduväljakul kindlalt ja kombineeris kenasti palliga,” rääkis Vislapuu. „Õnneks ei lasknud meie valitud taktika vastasel liiga ohtlikuks saada. Kõige ohtlikumad olid meile üleminekud, kui palli kaotasime – me ei jõudnud piisavalt kiiresti kaitsesse ja Elva sai liialt vaba ruumi, et kiiresti meie värva suunas tõusta. Ühest sellisest olukorrast lõid nad ka teise värava.”

Meie mehed jätkasid oma asja ajamist ja ennast mänguseisust segada ei lasknud. „Teisel poolajal tekkiski juba mitu head väravavõimalust, millest Tarvi ühe ka külmavereliselt realiseeris. Mängu lõpus läksime suurte jõududega rünnakule ja olime lähedal teiselegi väravale, tõsi, taga oli meil tühjus ja sama hästi oleks ka vastane võinud meile kolmanda lüüa” ütles Vislapuu.

Lõppseis 1:2 pole tema sõnul iseenesest paha, aga ega midagi väga hästi ka ei ole. „Mehed peavad rohkem väljas treenima, mitte väikses saalis toksima. Kontrollmänge on vaja mängida. Meeskond ei mängi veel nii kokku, nagu ma tahaks näha, aga liigume õiges suunas,” lisas treener.

Klubi panustab esindusmeeskonna esimesse esiliigahooaega kõvasti ning treeninguteks on loodud parimad võimalikud tingimused. „Nüüd ootaks eriti just Võru kohalikelt mängijatelt, et nad rohkem ühistreeningutel osaleks ja kontrollmängudel kohal käiks. Hooaja alguseni pole palju jäänud,” lausus Vislapuu.

Tänane koosseis: Erik Kesa, Kristjan Moks, Arsen Katšmazov, Vladislav Gussev, Žann Šmidt, Vladislav Vallades, Eduard Desjatski, Aleksandr Pruttšenko, Sören Veiolainen, Sander Taan, Tarvi Suvi, vahetusest Hugo-Leon Leies, Ragnar Rebane, Karl Jörgen Lööper, Andrei Tjunin, Jaan Vihalemm.