C2-klassi esiliigas teenisid meie poisid augustis nelja mänguga neli punkti. Magus 1:0 võit saavutati 16. augustil võõrsil Kohtla-Järve JK Järve üle. Võiduvärava lõi mängu alguses Ronan Pähn.

Kuna oli probleeme koosseisuga ja puudus mitu põhimängijat, mängiti treeneri Jaanus Vislapuu sõnul kaitsest lähtuvalt madalat pressingut ja loodeti kontrarünnakutele. „Terve mängu jooksul tekkis ka kolm-neli head olukorda, millest ühe suutsime ära lüüa. Midagi ilusat meie mängus ei olnud ja olime pühendunud oma värava puutumatuna hoidmisele, lootes ise kiiretele äärtele. Vastased seevastu mängisid enamiku ajast palliga ja püüdsid leida auke meie kaitsetöös. Paar korda mängisid nad ka ennast vabaks ja said ohtlikult löögile, kuid Samo Aarandi hea töö väravas või nende ründajate ebatäpsus ei lubanud skoori avada. Mida mängu lõpu poole, seda närvilsemaks läks ka vastaste mäng ja nii suutsimegi oma värava puutumatuna hoida ning hinnalised kolm punkti koju tuua,” rääkis ta.

Nädal hiljem teeniti viigipunkt 2:2 lõppenud kodumängus Tallinna JK Legioniga. Mõlemad väravad lõi Ronan Pähn.

Kahes kodumängus jäädi tühjade pihkudega: JK Tabasalule kaotati 0:2 ja Tartu Tammekale 1:7 (auvärava lõi penaltist Sebastian Johanson).

B1-klassi meeskond täienadas omaealiste II liigas agaral punktiarvet. Esmalt võideti Ralveres sealset JK Tarvast. Enda jaoks harjumatul kunstmurul peetud mängu esimene poolaeg võideti Helios 1:0, värava lõi nurgalöögi järel peaga Karel Räppo. Teisel poolajal Tarvas viigistas ja võrulastel tekkis korraks paanika, aga lõpuks suudeti end siiski kokku võtta. Võidu kindlustas kümmekond minutit enne lõppu Kristo-Davo Konsi värav.

„Vaimselt oli poistele seda võitu väga vaja,” kommenteeris tabelis seni koha võrra kõrgemal olnud, aga nüüd selja taha jäetud Tarva alistamist treener Tauno Kikas.

Augusti esimeses kodumängus vedas meie poistel viltu – kohtumises FC Tartuga tuli leppida 1:1 viigiga. Esimesel poolajal domineeriti vastasest veidi rohkem Helios, aga väravani ei jõutud. Poolaja lõpus sai üks külalistest punase kaardi ja tartlased jäid vähemusse. Teise poolaja algul viis Eduard Desjatskilt hea söödu saanud Räppo meie meeskonna juhtima ning seejärel loodeti, et võit ongi käes, aga tartlased vastasid peagi tabamusega ligi 35 meetrilt. Helios üritas küll veel võiduväravat lüüa, aga tekkinud võimalusi realiseerida ei suudetud.

Üleeile alistasid B1-klassi poisid koduväljakul Tallinna FC Ajaxi 3:1. Väravad lõid Aleksander Kalmus, Carl Ülejõe ja sel hooajal juba kümnenda täistabamuseni jõudnud Räppo.

D1-klassi meeskond kaotas augusti lõpus Tartu FC Heliosele 2:4 ja sama klubi kollasele meeskonnale 0:1. D2-klassi meeskond võitis FC Otepääd 2:1 ning kaotas Tartu Tammekale 0:9 ja Tõrva JK-le 0:3.

Ka E-klassis kogunes kaotus rohkem kui võite: E1-klassi poisid kaotasid Suure-Jaani Unitedile 2:6 ja Põlva FC Lootosele 3:5, E2-klassi poisid alistasid FC Otepää 5:4, kuid jäid 2:6 alla Tartu Fc Santose II meeskonnale.

F-klassi poisid pidasid augustis ühe turniiri Viljandis ja teise Tartus ning kuuest mängust võideti kaks, viigistati kaks ja kaotati samuti kaks.

FC Helios Võru - FC Tartu
B1-klassi poisid ei suutnud mängus FC Tartuga arvulist ülekaalu võiduks realiseerida.

B1: FC Helios Võru - Tallinna Ajax
Tallinna FC Ajaxi üle 2:0 eduseisu asumise puhul rõõmustavad värava autor Carl Ülejõe ja meie B1-klassi meeskonna kapten Kristo-Davo Kons.

C2: FC Helios Võru - Tartu Tammeka
C2-klassi poisid kaotasid Tartu Tammekale kodus 1:7. Pildil tõrjub vastaste lööki väravavaht Samo Aarand.

D1: FC Helios Võru - FC Helios Tartu
D1-klassi poisid (oranžide vestidega) mängivad Tartu FC Heliose eakaaslastega.