Rantipol Võru Helios viigistas täna võõrsil lähima jälitaja Jõhvi FC Phoenixiga 3:3 (1:2) ning kindlustas endale sellega saali esiliigas vähemalt kolmanda koha.

„Lihtsalt väga vinge, kuidas oleme selle raske hooaja suutnud võimete piiril ära mängida. Jäänud on veel boonusvoorud. Respekt kogu meeskonnale!” rõõmustas meeskonna esindaja Jaanus Vislapuu.

Mäng Jõhvis algas meile kurjakuulutavalt – mängitud sai poolteist minutit, kui Mairo Reinsaar lasi end värava ees ära trügida ja väljakuperemehed skoori avasid. Neli minutit hiljem leidis Arsen Katšmazov sööduga meie suurima väravaküti Eduard Desjatski, kes vastasest mööda pööras ja 1:1 lõi.

Veel mitmel korral tõusime kiiresti rünnakule, aga valesöödud ja möödaläinud löögid ei lubanud meil väravaarvet kasvatada. Neli minutit enne vaheajale minekut läksid hoopis võõrustajad kontrarünnakust juhtima.

Teine poolajal läks mäng üha närvilisemaks, sest mõlema poole jaoks oli palju kaalul. Tükk aega ei suutnud kumbki meeskond väravat lüüa. Poolaja keskel õnnestus see kodumeeskonnal ja Phoneix juhtis kahe väravaga. Tasakaalu jalule seadmiseks kulus meil veidi üle kahe minuti. Esmalt tegi Ragnar Rebaselt hea söödu saanud Desjatski 2:3 ja siis lõi Reinsaar 3:3. Mängida jäi veel üheksa ja pool minutit.

Phoenix tabas kolm minutit enne lõppu veel meie väravaposti, aga rohkem seis ei muutunud.

„Väga kõva võitlus ja hea teine poolaeg. Tegime seda, mida oli vaja teha ja saime vajaliku tulemuse,” lausus Vislapuu.

Esiliiga teine koht on veel lahtine. Enne kahte viimast vooru on nii meil kui ka Aruküla Radiusel võrdselt punkte ning just Aruküla meeskonnaga läheme järgmisena ka vastamisi. Mäng peetakse sel pühapäeval Võru spordikeskuses ja algab kell 14.