Esiliiga B-s saime üle kuue nädala taas võidurõõmu tunda, kui alistasime täna Keila JK 2:1 (2:0). Terve teise poolaja mängisime seejuures vähemuses, sest Maksim Babjak sai avapoolaja lisaminutitel punase kaardi.

„Mehed võitlesid visalt lõpuni ja nii saime väga magusad kolm punkti võõrsilt kätte,” lausus meeskonna treener Jaanus Vislapuu.

Võidu noppis kogenud koosseis (keskmine vanus 29 aastat ja 3 kuud), sest nooremad mängijad, kes sel nädalal treeninglaagris, seekord ei kaasa ei löönud. Vaid korra varem oleme veelgi vanema rivistusega mänginud.

Kohe kohtumise algumises, juba 11. minutil pidime tegema sunnitud vahetuse, kui Ragnar Rebane tagareit vigastas.

„Mängisime sellele vaatamata oma mängu ja saime päris häid momente. Kahjuks oli ka paar peataolekut, kus liin liiga kõrgel ja poolikud jäid veidi magama ning vastased said paar korda meie väravaraami kostitada,” kommenteeris Vislapuu.

Poolaja viimasel veerandtunnil kosusime ja läksime ka juhtima. 35. minutil andis Aleksandr Pruttšenko keskväljalt hea söödu jooksu peale Jürgen Kolgile, kes väravavahiga üks-ühele minnes avanenud võimaluse kindlalt ära kasutas.

Viis minutit hiljem tehti meie vastu keskväljal viga ning Kaarel Põldma mängis karistuslöögi kiiresti lahti vasakule äärele Maksim Babjakile. Viimane murdis trahvikasti, pettis ära kaitsja ja lõi üle väravavahi käte latipõrkega 2:0.

Lisaminutitel muundus Babjak äsjasest kangelasest antikangelaseks, võttes rumala punase kaardi, mis meid vähemusse jättis.

Teisel poolajal tuli meil kümnekesi mängides peamiselt kaitsetööga tegelda. „Parkisime bussi ja lootsime kontratele, Kolgil jäigi korra tabamusest napilt puudu. Lõpus läks järjest raskemaks ja ühe lõid vastased tagasi,” kirjeldas Vislapuu.

Väljakuperemeeste ainus tabamus sündis 20 minutit enne kohtumise lõppu, kui meie väravavaht Artur Karjagin karistuslöögi järel palli ebaõnnestunult otse värava ette Keila mehe jalale tõrjus.

Teenitud kolm punkti meid liigas eelviimasest kohast veel ei päästnud, kuid viies koht on vaid kuue punkti ehk kahe võidu kaugusel.

Tuleval laupäeval võõrustame Võrus tabelis teisel kohal olevat Tartu JK Welcot.

Mõlemad tänased värvalööjad ühel pildil: esiplaanil Jürgen Kolk, taamal Maksim Babjak.