II liiga esimeses kodumängus alistasime täna Lasnamäe Ajaxi 6:0 (1:0). Meeskonna treener Arsen Katšmazov jäi võiduga mõistagi rahule, kuid väravavõimalusi tulnuks tema sõnul kindlamalt realiseerida.

Kohe avaminutitest asusime suruma ja juhtväravat otsima. Võimalusi selle löömiseks oli pea kahe käe sõrmede jagu – Jürgen Kolk, Andre Väin, Eduard Desjatski ja Aleksandr Pruttšenko pommitasid järjepanu Ajaxi väravat, kuid löögid läksid mööda. Skoor õnnestus lõpuks avada 38. minutil, kui Desjatskilt läbisöödu saanud Väin trahvikasti murdis ja seal veaga maha võeti. Meie kapten Desjatski lõi penaltipunktist palli kindlalt paremale alla nurka ja seis oli 1:0.

Veidi enne poolaja lõppu jäid vastased kümnekesi, kui nende keskkaitsja Artur Mišin teise kollase kaardi teenis.

Kohe teise poolaja alguses võttis täna meie eest oma 100. liigamängu pidanud (rohkem mänge on meie eest kirjas vaid Desjatskil ja Katšmazovil) Raul Rebane kohtumisest pinge maha, kui virutas ligi 25 meetrilt alla nurka 2:0.

Rünnakud jätkusid. Eriti aktiivselt üritas palli vastaste väravasse saata Kolk ja korra see tal ka õnnestus, kuid suluseisust. Ajax enam kuigi palju üle poole platsi ei pääsenud ning meie väravavahil Andrei Kišil tuli teisel poolajal vaid üks tõsisem tõrje teha.

Kolmandat väravat tuli oodata siiski ligi pool tundi – 73. minutil lõi Desjatski 20 meetrilt peale, Ajaxi väravavaht tõrjus palli otse Väina jalale ja viimane ei jätnud head võimalust kasutamata.

Kübaratriki teinud Eduard Desjatskil on nüüd meie meeskonna eest kirjas 50 väravat.

Viimaseks veerandtunniks said meie eest platsile ka nooremad mehed, neist Rasmus Tamm esmakordselt. Rünnakuind vahetuste tõttu ei jahtunud ja 75. minutil lõi Desjatski Pruttšenko täpse söödu järel 4:0. Kuus minuti hiljem harutasid Desjatski, Valeri Šabanov ja Pruttšenko Ajaxi kaitse täiesti lahti ning Pruttšenko võis sõna otseses mõttes palliga väravasse joosta.

Viimased kümmekond minutit mängis Ajax üheksakesi, sest ühel nende meestest tuli jalakrampide tõttu väljakult lahkuda. Lõppseisu vormistas 86. minutil Šabanovilt trahvikasti joonele hea söödu saanud Desjatski täpne löök.

Hat-tricki teinud Desjatskist sai ühtlasi esimene mängija, kes meie esindusmeeskonna kasuks liigamängudes 50 väravat löönud.

Järgmine liigamäng on nädala pärast võõrsil FC Elva II meeskonnaga.