Koroonaviiruse pärast kehtestatud eriolukorra tõttu edasi lükatud jalgpallihooaeg läks täna lõpuks käima ka Esiliiga B-s, kus meie meeskonnal tuli esimeses mängus tunnistada võõrsil Nõmme Kalju U21 rivistuse 1:0 üleolekut.

Peatreener Jaanus Vislapuu sõnul suutsime esimesel poolajal enam-vähem oma mänguplaanist kinni pidada ja küllaltki kompaktselt kaitses seista. Kontratest tekkis meil ka kaks väga head väravavõimalust, kuid kahjuks tabas Jürgen Kolgi löök posti ja Ragnar Rebane üks-ühele olukorras vastaste väravavahti üle mängida ei suutnud.

Poolaja lõpus realiseerisid väljakuperemehed oma vasturünnaku ja läksid juhtima. „Kaotasime palli ja see söödeti meie kaitseliini taha paremale äärele, kust vastaste mängija [Karl Stefan Lill] peaga ära lõi,” kirjeldas Vislapuu.

Teiseks poolajaks tegime mitu vahetust ja mängupilt muutus, kahjuks meile mittesoovitud suunas. „Liinide vahele jäi liialt palju ruumi ja vastastel tekkis mitmeid võimalusi,” ütles Vislapuu.

Ohtlikuks said just standardolukorrad, kus tugev taganttuul oleks palli mitmel korral peaaegu meie väravasse kandnud. Eriti ohtlik oli meie värava ees Eesti koondiseski mänginud kogenud Mikk Reintam, aga meil oli õnne ja rohkem väravaid Kalju ei löönud.

Meie parim võimalus teisel poolajal tekkis Kaarel Põldmal, aga üks-üks olukorras võttis ta palli rinnaga tiba pikalt ette ja värav jäi löömata. Põldma oli Maksim Babjaki, Artur Karjagini ja Heigo Kosemetsa kõrval üks neljast mängijast, kes meie meeskonnas debüüdi tegi.

Mängu kokku võttes tõdes Vislapuu, et Kalju võit oli teenitud. „Aga oleks me omad võimalused ära löönud, oleks meilgi variant olnud,” lisas ta. „Pilt polnud kõige hullem, töötame edasi.”

Järgmine mäng on juba tuleval neljapäeval ja samuti pealinnas. Siis on meie vastaseks Tallinna Kalevi U21 meeskond.

Mullu Kalju U21-ga peetud neljast mängust õnnestus meil kaks võita, tänavu saime esimesel katsel lüüa.