Esiliiga B-s pidime täna Vändras sealsele Vaprusele 1:4 (1:2) alla vanduma. Kaotus lähikonkurendile tähendab seda, et ehkki liigas oleme endiselt viiendad, kärises vahe esikolmikuga nüüd suuremaks.

„Kahjuks jälle suur kaotus, kuid positiivne oli, et meie U17 mängijad said rohkelt mänguaega ja üldse mängisime seekord oma ajaloo noorima Esiliiga B koosseisuga. Eks suuri tegusid ootame noortelt järgmisel aastal, tänavu tuleb veel kogemusi saada ja õppida,” ütles meeskonna peatreener Jaanus Vislapuu.

Meeste seas tegi debüüdi Marten Luik, kes on nüüd noorim mängija (vanus 14 aastat 195 päeva), kes eales meie esindusmeeskonna eest liigamängudes platsil käinud.

Noor koosseis oli paljuski tingitud tööpäevast ja meeskonda kollitavatest vigastustest. „Koosseis oli selline, nagu ta oli, näiteks Arsen Katšmazov mängis keskkaitses vigasena ja mitu meest olid otse raskelt päevatöölt tulnud. Püüdsime siiski parima anda,” sõnas Vislapuu.

Kogu mängu olid väheke paremas hoos väljakuperemehed, kes ka oma väravavõimalusi kindlamalt realiseerisid. Juhtima pääses Vändra 10. minutil, kui meie väravavaht Tommy Tooming kauglöögi enda ette tõrjus ja võõrustajate suurimal väravakütil Martin Pärnal polnud raske palli võrku lükata.

Kümmekond minutit enne poolaja lõppu õnnestus meil viigistada. Värava lõi Mait Raha söödu järel vastaste väravavahiga silmitsi pääsenud Eduard Desjatski. Vaheajale tuli aga ikkagi minna kaotusseisus, sest poolaja eelviimasel minutil lõi Pärn tsenderduse järel kahe meie kaitsja vahelt oma teise värava.

„Esimene poolaeg oli kohutav, pakkusime ise mitu korda vastasele võimalust värav lüüa. Õnneks ei kasutanud nad kõiki võimalusi ära,” kommenteeris Vislapuu.

Teisel poolajal, pärast vahetusi, mäng võrdsustus, aga mida aeg edasi, seda rohkem pidime riske võtma. Oma raisatud vòimalused maksid lõpuks kätte ja viimasel kümne minutiga lõi Vändra veel kaks väravat.

„Meil oli piisavalt võimalusi, et kas või viigistada, aga palli meie mängijad vàravasse ei saanud. Ilmselt andis tunda noorus ja vähene kogemus sel tasandil,” lausus Vislapuu.

Järgmise mäng on meil nädala pärast, 27. juulil kodus tabeli teise Nõmme Kalju U21-ga.

Vändras tuli seekord rassida ligi kolmekümnekraadise palavusega.

Protokoll