Sergei Starovoitovi viienda lisaminuti värav tõi meile täna koduplatsil 2:1 võidu Tartu JK Welco üle ja pääsu Tipneri karikasarja kaheksandikfinaali.

„Suurepärane! Ükskord elus õnnestub olla ka see meeskond, kes võidab lõpuminutitel, muidu on kogu aeg vastupidi olnud. Väga hea tunne!” ütles mängu lõpus meie meeskonna kaptenipaela kandnud Raul Rebane Soccernetile antud lühiusutluses.

Rebase sõnul oli võidu võtmeks täna tahtejõud. „Võitlesime lõpuni, mehed andis endast kõik ja nii ta tuli,” lausus ta.

Mäng oli võrdne, Welco palliga natuke parem, meie otsisime oma võimalusi kontrarünnakutes. Esimene poolaeg lõppes väravateta, teise alguses läksime Ragnar Rebase väravast juhtima. Eeltöö väravale tegi hea triblinguga Arsen Katšmazov, Rebasel jäi üle vaid palli neljalt-viielt meetrilt värava nurka suunata.

70. minutil Welco viigistas, värava lõi Markus Jõgilt läbisöödu saanud Rain Näkk. Meie puurivaht Sergei Zadniprjanets tõrjus Näki esimese löögi, aga paraku otse tema jalale ning teisel korral tartlane enam ei eksinud.

Mängu lõpus tundus juba, et tulemas on lisaaeg, aga meil oli veel üks kuul enne lõpuvilet rauas. Viiendal lisaminutil saime karistuslöögi. Žann Šmidt toimetas palli värava alla, Valeri Šabanov sai seal löögile, pall tabas Welco kaitsja kätt ning kukkus siis Starovoitovi ette, kes vasakuga paarilt meetrilt võiduvärava virutas.

„Väravaesine sagin ja õnne oli ka. Kokkulepitud asjad, et [Andres] Verst ja [Sergei] Starovoitov lähevad alla ja nende peale mängitakse. Läks õnneks ja sealt see praktiliselt viimase sekundi värav tuligi,” ütles meie esindusmeeskonna treener Jaanus Vislapuu.

Kui liigas, Esiliiga B-s, ei lähe meil viimasel ajal kõige paremini, siis Esiliiga meeskondadelt võtsime karikasarjas juba teise skalbi – eelmises ringis lõime konkurentsist mäletatavasti välja Kohtla-Järve JK Järve.

„Meil oli täna ka väga hea koosseis, üks selle hooaja paremaid kindlasti. Aga eks karikas on ka see süsteem, et kas võidad või langed välja, kergem on mehi motiveerida. Lisaks selline kerge derbi ka ikkagi. Oleme Welcoga kontrollmängudes samamoodi madistanud ja on kange tahtmine tõestada, et üks on teisest parem, meestel sellest lisamotivatsioon olemas,” rääkis Vislapuu.

Kedagi mängijaist treener täna nimeliselt välja tooma ei hakanud. „Terve meeskonna töövõit,” sõnas ta.

Tipneri karikavõistlustel mängib meie meeskond esmakordselt ja juba ollakse 16 parema hulgas. Nüüd võib ka järgmisele vastasele mõtlema hakata.

„Eks me vaata, kes meile vastu tuleb. Loodame, et loosiga trehvab veel mõni nõrgem võistkond, aga muidugi huvitav oleks ka Premium liiga meeskond,” ütles Raul Rebane.

Vislapuul on järgmise vastase suhtes selge eelistus olemas. „Sooviks rahvaliiga satsi kodus või siis FC Florat Lillekülas,” lausus ta.

Staadionil oli täna meie selle hooaja rekordpublik – 170 pealtvaatajat. „Väga äge oli! Suur tänu ka Welco fännidele, et nad siin Võrus jalgpallikultuuri tutvustavad. Kihvt oli kuulata, et mehed lõid laulu lahti ja toetasid oma meeskonda. Loodan, et meil Võrus tekib ka selline oma fännirühmitus, kes laulab ja trummi taob,” ütles Vislapuu.

Sergei Starovoitov on meie meeskonna just 2:1 juhtima viinud.

Protokoll
Video
Pildid