Liiga liidri Welcoga eile Tartus peetud mängu saatuse otsustasid väljakuperemehed esimese üheksa minutiga, kui lõid meile nurgalöögiolukordadest kaks väravat. Kuna hiljem kumbki pool väravavaõrku sahistada ei suutnud, tuligi leppida 0:2 kaotusega.

Meeskonna treeneri Jaanus Vislapuu sõnul meie halva alguse tõttu meeskondade tõelist nägu näha ei saanudki ning tujutu mäng tõi lõpuks sellise tulemuse nagu tabelisse läks.

„Vastane vääris esimes poolaja põhjal võitu ning meie peame kõvasti mõtlema, kuidas standardeid kaitsta ning algusest peale mängus sees ja piisavalt agressiivsed olla,” lausus ta.

Tartlaste kiired väravad tapsid õige mängu. „Meie mäng oli esimesel poolajal uimane ja tujutu. Meeskonna liidrid tegid palliga palju eksimusi, kogu meeskond oli passiivne,” rääkis Vislapuu. „Vastane tõmbus ka veidi tagasi ja käis selline kaevikusõda, kus püüti oma tagalat kaitsta ja siis vastast salvata.”

Welco mängust midagi erilist tekitada ei suutnud, kuna riske ei võetud, küll tegime aga ise mängu üles ehitades vastasele suuremeelseid kingitusi, mida väljakuperemehed meie õnneks vastu ei võtnud.

Teisel poolajal tegime vahetusi ja mäng muutus meie poolt ründavamaks. Tekitasime ka mõned poolikud väravavõimalused, aga ei midagi erilist. Kui mängu läks Marten Luik, hakkas üht-teist juhtuma, aga värav(ad) jäi(d) siiski sündimata.

„Ees suutsime vahel päris kenasti kombineerida, aga selle võrra jäi kaitse hõredamaks ja vastasel olid mõned head kontrad. Viimased 15 minutit surusime ja olime väärt vähemalt väravat, aga sama võib öelda vastaste kohta, nemadki jätsid löömata,” võttis Vislapuu mängu lõpu kokku.

Teist ringi akustame juba sel pühapäeval, kui võõrustame meist kaks kohta kõrgemal olevat Nõmme Kalju U21 meeskonda. Kuna juulist on taas ka publik staadionile lubatud, ootame kõiki vutisõpru mängu vaatama ja meid toetama!

Kui mullu mängisime Tartu Welco Tipneri karikasarjas üle, siis tänavuses esimeses liigalahingus pidime tartlaste paremust tunnistama..

Liigatabel esimese ringi järel 1. Tartu JK Welco 22 punkti, 2. JK Tallinna Kalev U21 19, 3. Paide Linnameeskond U21 18, 4. Viimsi JK 16, 5. Nõmme Kalju FC U21 15, 6.–7. Keila JK ja Võru FC Helios 12, 8. Läänemaa JK 11, 9. JK Tabasalu 6, 10. Rakvere JK Tarvas 0.