Tänane 0:3 kaotus kodus Keila JK-le tähendab seda, et sõltumata nädala pärast peetava viimase vooru mängu tulemusest saab meie esindusmeeskond tänavu Esiliiga B-s 9. koha.

„Oma head võimalised jätsime löömata ja meile löödi selle pealt, et mängu lõpus järjest suuremaid jõude rünnakule viisime,” ütles meeskonna peatreener Jaanus Vislapuu mängu kokkuvõtteks.

Alustasime kogenud meeste ja 4-4-2 asetusega. Etteruttavalt tuleb tõdeda, et see end ei õigustanud ning peagi läksime üle tavapärasele 4-1-4-1 asetusele. Mängu me ikkagi korralikult käima ei saanud – enamjaolt valdas esimesel poolajal palli Keila meeskond, meie suutsime tekitada vaid ühe ohtliku olukorra ning ka siis läks Valeri Šabanovi löök mööda. Veelgi hullem, poolaja viimasel minutil pääses Keila mängija tsenderduse järel terava nurga alt peale lööma ja tabas posti, Arlet Raha läks olukorda päästma, kuid lükkas palli oma väravasse.

„Esimesel poolajal olime ise passiivsed ja jäime surve alla,” tõdes Vislapuu.

Teiseks poolajaks tegime mitu vahetust, mäng muutus agressiivsemaks ja hakkas paremini sujuma. Viigivärav oli mõnda aega õhus, kuid jäi kahjuks siiski tulemata. Murdemomendiks sai olukord 77. minutil, kui Žann Šmidti sooritatud karistuslöögi järel Vladislav Gussev mõnelt meetrilt peaga löögile sai, kuid Keila väravavaht Mart-Mattis Niinepuu tõrjus palli üle põiklati.

Keila läks mängu juhtima meie kaitsja Arlet Raha (nr 2) omaväravast.

Keila mehed olid selleks ajaks juba üsna närvis, vaidlesid pidevalt kohtunikuga ning korjasid kollaseid kaarte. Mängu lõpuks oli vastastel neid protokollis kokku kaheksa, lisaks üks punane kaart, ja kollast näitas kohtunik Maksim Ramazanov rahustamise eesmärgil ka külaliste treenerile.

Viigiväravat jahtides tõstsime oma liinid kõrgele ning mängu lõpus lõikasime sellega näppu: 81. minutil lõi Keila 2:0 ja 86. minutil 3:0.

Tuleva nädala pühapäeval võõrsil Põhja-Tallinna JK Voltaga peetav viimase vooru mäng ei otsusta meie jaoks enam midagi. „Kindlasti on oodata meie selle hooaja kõige huvitavamat koosseisu,” jäi Vislapuu esialgu veel salapäraseks.

Mis liigas järgmisel aastal mängime, oleneb sellest, kas on II liigast Esiliiga B-sse tõusta soovivaid ja suutvaid meeskondi, samuti sellest, kui suur eelarve õnnestub meil järgmiseks hooajaks kokku saada.

„Sõltumata sellest, kus me järgmine aasta mängime, tuleb päris suur noorenduskuur ja needsamad noored kutid, kes täna lõpuks mängisid, hakkavad kandma põhiraskust,” lisas Vislapuu.