Tänast Esiliiga B kodumängu Nõmme Kalju U21-ga läksime küll juhtima, kuid lõpuks tuli liigas teist kohta hoidvale vastasele ikkagi 1:4 alla vanduda. Meid kukutas kolmas järjestikune kaotus kuuendale kohale.

Tööpäeva tõttu oli meeskonna komplekteerimine taas tavalisest keerulisem. Lisaks nörritab meid jätkuvalt tõsine vigastustelaine, mis rivist viinud viis põhimeest. Ja ega vastanegi lihtne olnud – nõmmekate eest käisid platsil tänavu meistriliigaski mänguminuteid teeninud Roman Sobtšenko ja tšiillane Héctor Núñez Segovia ning mõlemad lõid ka värava.

„Ei ole meil lihtsalt sellist valikut vastu panna, ise mängisime täna praktiliselt teise koosseisuga. Mehed andsid endast kõik, aga midagi pole teha, klassivahe tuli välja,” ütles meeskonna peatreener Jaanus Vislapuu. „Mehed võitlesid, noored mängijad olid tublid, ega midagi ette heita ei ole, aga selle liiga mängutempo on osadele ikkagi võõras ja käib üle jõu natuke. Aga harjutame ja loodame, et järgmine aasta on noored juba paremini valmis.”

Mäng algas hästi ja 12. minutil viis Eduard Desjatski meid juhtima. Tänane värav on talle esindusmeeskonna eest 22. ning kõigi aegade väravaküttide edetabelis tõusis ta nüüd Sander Taaniga esikohta jagama.

Eduard Desjatski (keskel) lõi teist mängu järjest meie ainsa värava.

Eduseisu saime nautida viis minutit, siis lõi Núñez 1:1. Külalised liigutasid palli ärksamalt, aga esialgu suutsime väikse õnne kaasabil nende järgmised rünnakuüritused nurjata. Juhtväravani jõudis Kalju alles teise poolaja keskel Sobtšenko jala abil.

Mängu lõpus läksime välja riskile ja ründasime viiki jahtides suurte jõududega. Tagala jäi tühjaks ja mängu lõpus löödi meile veel kaks väravat, viimane juba lisaminutitel.

Kergemaks ei lähe meil ka lähiajal, sest turniiri teist ringi lõpetav järgmine mäng JK Tabasaluga tuleb pidada eeloleval esmaspäeval ja võõrsil.

„Kõik sõltub sellest, mis koosseisu kokku saame, ja kas keegi, kes vigastatud, on juba võimeline mängima. Mängime nende meestega, kes meil on ja püüame midagi välja nuputada. Läheme igale mängule ikkagi mõttega, et anname lahingu ja püüame punkte saada,” lausus Vislapuu.

Protokoll
Pildid