Esiliiga B tänane kodumäng Tartu Welcoga lõppes meie meeste 2:4 kaotusega. Welco tõusis 16 vooru järel liiga liidriks, meie jätkame eelviimasel tabelireal.

Avapoolajal valdasid tartlased küll rohkem palli, kuid kuigi palju ohtlikke olukordi nad meie värava all ei tekitanud. Korra tabas meie kaitsjaid siiski peataolek ja selle ära kasutanud Welco asus 1:0 juhtima.

Teist poolaega alustasime ärksamalt meie ning seitsme minutiga läksima omakorda 2:1 ette. Väravad lõid Arlet Raha ja Andre Väin, resultatiivse söödu andjaks oli mõlemal puhul Jürgen Kolk.

57. minutil takistas meie keskkaitsja Heigo Kosemets vastast trahvikastis vea hinnaga. Väravavaht Artur Karjagin penaltit tõrjuda ei suutnud ja Welco viigistas. Ometi polnud veel lahti midagi, kuni kohtumise murdehetkeks saanud 71. mänguminutini. Siis tegi kohtunik Eiko Saar kaheldava väärtusega otsuse, määrates meie väravasse teisegi penalti. Lisaks tuli punase kaardi saanud Karlis Karrol platsilt lahkuda.

Penaltist eduseisu asunud Welco veeretas arvulises ülekaalus mängides kohtumise lõpuni turvaliselt palli ning lõi lisaminutitel meile kiirrünnakust veel neljandagi värava.

„Mehed pingutasid tabelis kõrgel kohal oleva satsi vastu päris hästi, mängisime oma mängu,” kommenteeris meie meeskonna treener Jaanus Vislapuu. „Seisuni 2:2 oli kõik normaalne, aga siis tuli see kolmas värav, mis ei olnud absoluutselt penalti, ja kümnekesi jäämine, see lõhkus meie mängu ära. Ma arvan, et muidu oleks olnud mängu lõpuni ja veel ning mine tea, kuidas see kõik oleks lõppenud.”

Kaotusevalu kõrval oli ka helgeid hetki: hiljuti 17aastaseks saanud Andre Väin sai meie eest esmakordselt jala valgeks.

Vislapuu polnud kohtuniku tegevusega teise penalti olukorras karvavõrdki rahul ja sai hääleka protestimise eest ka ise kollase kaardiga karistatud. Mitmel mehel tuleb nüüd aga kaartide tõttu järgmine mäng vahele jätta.

„Arsen [Katšmazov] on väljas nelja kollasega, Karlis [Karro] tänase punasega – see hakkab meil järgmist kohtumist väga palju mõjutama. Mängijatel oli teada, et ei tohi neid kaarte võtta, aga Karlise punane kaart oli ju täiesti lambist antud. Okei, esimese kollase puhul viga oli ja on tõlgendamise küsimus, kas anda kollane või mitte, aga kui sa mängid puhtalt palli, vastane jookseb sulle otsa ja saad punase, siis… Kahjuks mõjutas see seda mängu ja mõjutab ka järgmist mängu. Halb otsus,” rääkis Vislapuu.

Treener tõdes, et praegu on keeruline olukord just vasakujalgsete mängijate osas. „Vigastused, mõned mehed on tööl nädalavahetustel, nüüd ka kaartidega väljas. Kui hooaja algul tundus, et meil on neid vasakujalgseid mängijaid piisavalt, siis järgmiseks mänguks on tõesti mõtlemisainet, kuidas kaitseliini mehitada,” ütles ta.

Järgmine vastane on aga selline, kellelt punktide võtmine lusa kohutuslik – tabelis endiselt nulli peal olev Rakvere Tarvas, kellega mängime võõrsil tuleval laupäeval. Tarvas on küll meeskonda viimastel nädalatel mitmeid täiendusi värvanud, aga üritame ikkagi nende kehva seeriat pikendada.

„Loomulikult proovime endast alati maksimumi anda ja läheme kolme punkti võtma. Usun, et punktid polnud ka täna kaugel, kui oleks olnud normaalne olukord siin mängus,” lausus Vislapuu.

Protokoll
Pildid