IV liigas mängis klubi esindusmeeskond täna Väimelas 4:1 üle FC Jõgeva Wolvesi ja jätkab võitlust koha eest esikolmikus. Kõik neli väravat lõi Brett Piir.

Ehkki mitu head väravavõimalust jäi ka kasutamata, oli treener Vjatšeslav Vassilenko oma meeskonna mänguga rahul. Ta tõdes, et esimene poolaeg oli päris närviline, aga lõpuks suudeti oma paremus maksma panna. „Nendega on väga raske mängida, [nad] on füüsiliselt tugevad ja kompromissitud võitlejad,” kiitis Vassilenko ka vastaseid.

Võrdse alguse järel jõudos esimesena väravani helios, kui Tauno Kikas 11 meetri karistuslöögi teenis. Seda lööma läinud Vjatšeslav Vassilenko mängis varasema kokkuleppe kohaselt pealelöögi asemel palli hoopis lahti, ette kasti jooksnud Andrei Kišile. Piir polnud kaaslaste plaanist teadlik, aga jooksis samuti kasti, edestas Kiši sammu võrra ja põrutas vastaste väravavahi külje alt 1:0.

Külalistel õnnestus peagi Eduard Kovbasnjuki väravast küll viigistada, aga 35. minutil läksime uuesti juhtima. Kiš tilgutas kaarpalli vastaste karistusalasse, Piir sai palli omaks ja lõi 2:1. Kaks minutit hiljem oli taas Piir see, kes meie eduseisu kasvatas. Minut hiljem tõrjus Indrek Ivask Kovbasnjuki ohtliku pealelöögi ning päris poolaja viimastel minutitel tabasid külalised latti. Meie meestest luhtus poolaja lõpus hea võimalus vastaste väravavahiga silmitsi pääsnenud Kikasel.

Teisel poolaja alguses valdas palli Wolves, aga midagi ohtlikku korda saata ei suutnud. Meie varitsesime oma šanssi kontratest ning Piir pääseski veel mitmel korral ohtlikult ründama, aga parimaks tulemuseks jäi esialgu küljevõrgu tabamine. Vastased panid üha rohkem rõhku kohtunikuga vaidlemisele, meie mehed säilitasid külma närvi, said mängu enda kätte ning 77. minutil lõi Piir 4:1. Neli minutit hiljem ei näinud oma viiendat väravat jahtinud Piir värava ees täiesti vabaks jäänud Kikast, jättis söötmata ja võimalus luhtus, ning napilt läks üle värava ka Kiši tugev kauglöök viis minutit enne mängu lõppu.

Kohtumise lõpus külalised ka väsisid ja võisime end juba üsna kindlalt tunda. „Hea treeningmäng kokkuvõttes, noored said mängida,” ütles Vassilenko. „Oleks puudujad kohal olnud, oleksime muidugi rohkem kombineerida saanud ja kõik olnuks pingevabam.”

Meil on ees veel kolm mängu, järgmine neist kahe nädala pärast võõrsil FC Elva II-ga. Kui turniir lõpetatakse võitudega ja vastased mõnes mängus komistavad, pole veel võimatu esikolmikusse tõusta.

Turniirivõidu ja tõusu III liigasse kindlustas endale täna lõppenud vooruga Tartu Tammeka U19 meeskond.

FC Helios Võru - Jõgeva Wolves
Kõik neli väravat lõi Brett Piir, kes sellise saavutusega varem liiga-mängudes kordagi hakkama polnud saanud. Esindusmeeskonna eest on ta nüüd löönud 19 väravat, millega on klubi rekordimees.