Täna Väimela staadionil peetud IV liiga mängus alistas meie meeskond FC Jõgeva Wolvesi 6:0, mis on klubi ajaloo suurim võit Eesti meistrivõistlustel.

„Väga hea tulemus. Kõik poisid olid täna tublid. Palju jäi küll löömata, aga pole hullu,” ütles treener Vjatšeslav Vassilenko.

„Väravaid oleks võinud natuke rohkem lüüa. Võimalusi oli nii palju, lihtsalt uskumatu, kui palju võimalusi ära ei löödud,” lisas klubi tegevjuht Jaanus Vislapuu.

Meie eest jooksis täna platsilee neli B-klassi poissi, kellest kolm (Karel Räppo, Kristo-Davo Kons ja Sören Veiolainen) tegid esindusmeeskonnas debüüdi. Järelkasv sai kenasti hakkama ja andis võitu oma panuse.

„Alguses oli näha, et pabistavad, aga mida edasi, seda kindlamad olid,” sõnas Vassilenko. Ka Vislapuu tõdes, et B-klassi poisid tegid kõik väga hea mängu.

Esimese veerandtunni oli mäng võrdne. Tabelis viimasel kohal ja võiduta oleva Jõgeva meeskonna mängijad näitasid paaril korral head kiirust, millega meie kaitsjad hätta jäid, aga väravavaht Indrek Ivask tegutses kindlalt ja noppis kõik pallid.

Tasapisi hakkas meilgi võimalusi tekkima, kuid kuidagi ei suudetud värava löömiseni jõuda – küll käis pall latis või löödi värava alt lihtsalt mööda. 24. minutil vabanesid väljakuperemehed painest – külaliste väravaht pudistas viie meetri kastist veidi väljas olles palli, Räppo löögist läks pall posti, aga põrkas sealt otse Jaagup Abeli jalale ja juhtisime 1:0. Kuus minutit hiljem jõudis oma esimese väravani esindusmeeskonnas ka Räppo ise.

Teisel poolajal läks Abeli asemel platsile Brett Piir ja see muutis ründemängu veelgi teravamaks. Räppo ja Piir noolisid ees suluseisu piiril palli ja tulid ka väravad. 59. minutil sai Piir 15 meetrilt löögile ja pall maandus väravas – 3:0. 70. minutil pääses ta vastaste väravahiga üks-ühele ning lõi kuuelt meetrilt kindlalt 4:0.

Neli minutit hiljem demonstreeris alles maikuu alguses 15aastaseks saanud Veiolainen huntide trahvikastis külma närvi, hanitas vastast, ootas ära õige löögimomendi ja põrutas 5:0. Nüüd on ta nii meie klubi kõigi aegade noorim mängija kui ka noorim väravalööja Eesti meistrivõistlustel.

Mida aeg edasi läks, seda nähtavamaks sai, et vastased ei jõua enam ees pressi tegeva kiire Räppo kannul joosta ja üha enam hakkasud nad abi otsima särgist sikutamisest.

Meie kuuenda värava lõi 78. minutil meeskonna liigajaloo esimese hat-tricki teinud Piir, kes palli 15 meetrilt rahulikult üle talle vastujooksnud väravavahi tõstis.

Vastased tegid teisel poolajal vaid ühe märkimist väärt pealelöögi.

IV liigas algab nüüd kuus nädalat kestev suvepaus. Oleme lõunatsoonis viiendal kohal, kuid liidrile kaotame vaid kolme punktiga. Vassilenko sõnul on praeguselt seisult hea edasi minna. Ta lisas, et üritab noortele edaspidigi nii palju kui võimalik mänguvõimalust anda.