Võrumaa meeskond, mille tuumiku moodustasid meie klubi mängijad, kaotas eile Paides Järvamaa esindusele maakondade maavõistlusel 1:5 (0:3).

„Mängu seis jäi natuke suurem, kui see võinuks olla, sest tegelikult, kui esimese poolaja esimesed 20 minutit välja arvata, oli tegu üsna võrdse mänguga,” ütles Võrumaa meeskonda juhendanud Jaanus Vislapuu.

Meie esindusmeeskonna ja duubli meestest kuulusid Võrumaa algkoosseisu Mihkel Liping, Ragnar Rebane, Arsen Katšmazov, Janek Siska, Jürgen Kolk, Sander Taan, Eduard Desjatski, Kert Joakit ja Sören Veiolainen, vahetusest sekkusid ka Kait Hinn, Arlet Raha ja Reijo Künnapuu.

Võrumaa algkoosseisus olid lisaks üheksale meie mängijale veel „soomlased” Jüri Artemkin (Dynamo EstoFut) ja Lauri Pilv (Dynamo EstoFut / FC Vastseliina) ning vahetusmeestena said mänguaega ka Marek Jenas (Dynamo EstoFut / FC Vastseliina) ja Kristo Rämson (Nõmme Kalju FC III).

Vislapuu sõnul jäid mängu algul meie keskväli ja kaitse väga passiivseks, ka väravavaht eksis korra väljatulekul ja nii oldigi 16. minutiks 0:3 kaotusseisus. Ise suudeti esimesel poolajal tekitada kaks-kolm väga head väravaolukorda, kuid realiseerimine oli alla igasugust arvestust.

Teiseks poolajaks tegid mõlemad meeskonnad hulga vahetusi. „Saime initsiatiivi pigem enda kätte. Rünnakute lõpetamisel jäi kohati puudu teineteisemõistmisest ja korra lõime ka kauni värava, aga kahjuks tõusis suluseisulipp. Vastased suutsid kontratega meile veel kaks väravat lüüa. Jälle jäi kaitse passiivseks ja oleks võinud keskväljal kasvõi veaga vastase rünnaku peatada,” rääkis Vislapuu.

Meie auvärava lõi teisel poolajal enda teenitud penaltist Desjatski. „Terve teise poolaja vältel oli meil päris palju häid võimalusi, aga taaskord vedas realiseerimine alt,” lisas Vislapuu.

Tema sõnul oli kokkuvõttes siiski hea, et kokku saadi enam-vähem arvestatav võistkond, kellele mäng oli hea trenni eest.

Revanši saame üritada korduskohtumises, mis peetakse tuleval aastal Võrus.

Meie klubi meestest mängisid eile ka Vladislav Gussev, Andrei Tjunin, Andres Verst ja Aleksandr Pruttšenko, kes aitasid Tartumaal koduplatsil alistada Lääne-Virumaa 6:0.

Võrumaa jalgpallimeeskond, kes mängis eile Järvamaaga, pildilt puudub Sander Taan.