Klubi juht Jaanus Vislapuu omandas eelmisel nädalal EJLis toimunud koolitusel rahvusvahelise skautimisorganisatsiooni IPSO (International Professional Scouting Organisation) sertifikaadi.

Kahepäevasel koolitusel jagasid Eesti tippklubide esindajatele talendiotsingu nippe IPSO koolitusjuht Colin Chambers ja tegevdirektor Kamil Potrykus.

„Õppisime seda, kuidas mängijaid skautida ning kuidas õigesti ja täpselt anda hinnang kõigile elementidele, mida mängija mängu jooksul sooritab. Lisaks veidi ka meeskonna skautimist. Lõpuks vaatasime Nõmme Kalju ja Tammeka karikamängu ning pidime koostama ühe mängija kohta detailse mänguraporti, mida sobiks siis klubide treeneritele või manageridele esitada. See raport oligi eksamitööks. Kes selle edukalt läbis, saigi IPSO sertifikaadi,” rääkis Vislapuu.

Põhimõtteliselt tähendab omandatud kutsetunnistus seda, et ta on nüüd IPSO poolt heaks kiidetud skaut ja võib seda tööd teha kõikjal maailmas.

„Treenerina andis see mulle senisest sügavamad teadmised ja oskused mängijate ja mängude analüüsimiseks, et selle kaudu oma töös edukam olla,” lisas Vislapuu.

Skautimiskoolitusel osalesid kõigi Eesti tippklubide esindajad.