Kuigi mitmed meie esindusmeeskonna nooremad mängijad nautisid täna palli tagaajamise asemel hoopis Pärnus Weekendil tümakat, suutis hõredaks jäänud meeskond IV liiga mängus kõigi tehtud vigade kiuste koduplatsil Tabivere RSKst siiski 5:2 jagu saada. Vastaste read olid veelgi hõredamad – alates esimese poolaja lõpust mängisid kümnekesi alustanud ja kaks meest vigastuste tõttu kaotanud külalised kaheksakesi.

Täna ka ise mänginud klubi tegevjuht Jaanus Vislapuu nentis, et kuigi vähem kogenud mängijad eksisid lubamatult palju ja kasutamata jäeti väga palju väravavõimalusi, teeniti siiski kolm tähtsat punkti. „Eks see mäng rohkem sellise hea treeningu eest oli,” lisas ta.

Juba 6. minutil jäime kaotusseisu. Kaitsjad eksisid külaliste esimene tõsisema rünnaku takistamisel ning vastaste parim mees Eduard Kovbasnjuk saatis palli seekord väravas seisnud Timo Thali seljataha. Neli minutit hiljem vigistasime – vastaste trahvikasti tunginud Rene Zahkna lükkas hea söödu Jaagup Abelile jalale ja viimasel polnud raskusi 7–8 meetrilt palli väravasse lüüa.

Mängu edenedes õnnestus arvulist ülekaalu üha enam kehtestada. Väravavõimalusi ei suudetud siiski realiseerida enne kui 31. minutil, kui vastaste väravavaht trahvikastis Jaagup Abeli maha võttis ning Zahkna 11 meetri karustuslöögist palli väravasse põrutas.

Nagu öeldud, jäi Tabivere viis minutit enne poolaja lõppu kaheksakesi ning väravavahi ametisse asus külalistel väljakumängija. Ometi õnnestus vastastel veidi enne vaheajavilet viigistada – oma väljakupoolelt sooritatud karistuslöögil oli jaol taas Kovbasnjuk, kes palli peaga meile väravalati alla lõi. Taas ei tegutsenud kõige paremini kaitsjad ja väravavahtThal.

Teine poolaeg algas meie meeste survega, aga väravat tuli oodata 58. minutini, mil Emil Abel Heliose juhtima viis.

Ka edasi Helios aina ründas, aga ikka joosti kas suluseisu või löödi healt positsioonilt mööda. 70. minutil harutas Zahkna üha rohkem väsima hakanud Tabivere kaitse lõpuks siiski lahti ja Jaagup Abel lõi 4:2. Kolm minutit hiljem sai väravaga tasutud ka Talvar Henningu aktiivsus.

Üheksa vooru järel oleme tabelis teised, kuid konkurentsis püsimiseks tuleb tugevamate vastaste vastu paremat mängu näidata.

Teist ringi alustab meeskond tuleva nädala pühapäeval Väimelas ja siis on vastaseks Tartu JK Tammeka II.