Meie meeskond alustas II liiga mänge kindla võiduga, kui alistas täna kodusel Barrus Arenal Kohtla-Järve FC Järve 4:1.

Üsna mängu alguses sai selgeks, et palli valdavad enamjaolt meie mehed ning vastased panustavad peamiselt kaitsemängule ja kontrarünnakutele. Otsisime peamiselt vastase kaitseliini taha antud pikkade pallidega oma edurivimehi ning korra tõi see avapoolajal ka edu: 20. minutil lõi Emil Elrond Karu oma väljakupoolelt diagonaalpalli ette, vastaste väravaht ei suutnud seda trahvikasti joonel puhtaks lüüa ja Kert Sander Eerik lükkas palli tühja väravasse.

Eduseisu duubeldasime kohe teise poolaja algul, kui Andre Ojala vasakult äärelt palli mööda maad värava alla andis, külaliste väravavaht taas eksis ning meie kapten Eduard Desjatski 2:0 lõi.

69. minutil vähendasid külalised kontrarünnakust vahet, aga vaid minut hiljem oli see taas kaheväravaline, kui vahetusmees Rico-Marten Vainu Arlet Raha tsenderduse viielt meetrilt ühe puutega võrku virutas. Vainust, kel vanust 15 aastat ja 160 päeva, on nooremana meie meeskonnas debüteerinud vaid kolm ning värava löönud kaks mängijat.

Lõpptulemuse vormistaime 84. minutil. Vastaste kaitsjatel ebaõnnestus keskväljal peapalli mängimine ja üks-ühele läbi pääsenud Andre Väina takistamiseks võttis väravaht ta trahvikastis jalust maha. Penalti realiseeris Väin ise.

Hooaja esimene võit tuli rekordpubliku silme all.

Meeskonna treener Arsen Katšmazov jäi tulemusega rahule, kuid nentis, et mäng oli hooaja algusele omaselt veel küllaltki rabe.

Ka vastane polnud just kõige tugevam ning vahest oli isegi hea, et meile värav löödi – see peaks takistama noortel mängumeestel kohe ülearu kõrgele pilvedesse tõusmast.

Debütante oli meeskonnas peale Vainu veel neli, algkoosseisus alustasid neist keskkaitsja Trond Herman Meier, väravavaht Pert Paigelkaln ja ründaja Karl Liping. Kuna vahetusmeeste pink oli pikk, tuli mängu lõpus vahetusest sekkunud kaitsjal Margo Minkal enne platsile pääsemist edukas olla kivi-paber-käärid-mängus.

Mängu oli vaatamas 135 inimest, mis on uus Barrus Arena publikurekord. Senine rekord oli 110 pealtvaatajat ja pärines 20. aprillil 2019 peetud esiliiga B mängust Keila JK-ga.

Järgmise mängu peab meie meeskond tuleval laupäeval võõrsil Lasnamäe FC Ajaxiga. Koduväljakul mängime taas 22. aprillil, kui võõrustame FC Tallinna U21 rivistust.