Viimati 2016. aastal IV liigas peetud Heliose derbile puhuti viieaastase pausi järel II liigas taas elu sisse ning tänane kodumäng Tartu FC Heliosega kujunes oodatult tuliseks. Avapoolaja võitsid küll tartlased, kuid lõpuks jäime tulemusega 3:1 peale ikkagi meie.

Esimesel poolajal oli külaliste värav kõige tõsisemalt ohus kahe Aleksandr Pruttšenko anda usaldatud karistuslööhi järel: esimese jätkuolukorras lendas Arlet Raha kauglöögist pall posti, teise mängis Pruttšenko lahti ja Andre Väin pääses paaril meetrilt löögile, kuid tabas tartlaste väravavahti.

Meie poolkaitsjate ja kaitseliini vahele jäi esimesel poolajal mitmel korral liiga palju ruumi, mida tartlased olid varmad ära kasutama. Ühe nende kontrarünnaku lappimisel tegime vea ning kohe järgnes ka karistus: 34. minutil keerutas Emanuele Uggeri ligi 30 meetrilt karistuslöögi kaunilt meie värava ristnurka ja Tartru meeskond juhtis 1:0.

Esmalt nügiti trahvikastis pikali Valeri Šabanov ja Pruttšenko viigistas penaltist. Mängida jäi siis veel pool tundi. Viis minutit hiljem leidis Pruttšenko nurgalöök värava ees Heigo Kosemetsa ja viimane viis meid juba juhtima.

Meie mängijad rõõmustavad 2:1 juhtvärava üle.

Veel kuus minutit niideti tartlaste karistusalas jalust meie kapten Eduard Desjatski ning sellele järgnenud 11 meetri karistuslöögi realiseeris ta ise külmavereliselt, vormistades ühtlasi ka lõppseisu.

Kolmas järjestikune võit tõstis meid II liiga põhja-idapiirkonnas neljandaks, ent tabel on tihe ning enamikul teistel meeskondadel mäng vähem peetud.

Järgmisel nädalal seisab meie meestel ees kaks mängu: kolmapäeval võõrsil ühe lähima konkurendi Sillamäe Kaleviga ja laupäeval kodus Tartu Welco duubliga.