Täna Võrus peetud Heliose derbis tuli meie meestel väljakult noruspäi lahkuda, sest tartlastele jäädi 1:3 (1:2) alla. Meie ainsa värava lõi meeskonna kapten Eduard Desjatski.

Tartu FC Heliose paremust polnud meie meeskond palliplatsil seni veel kunagi tunnistama pidanud, tõsi, tehnilise kaotuse oleme varem korra saanud. Tulemus on aga igati õiglane, sest tegu oli kindlasti meie selle hooaja kõige kehvema mänguga, kus kellelgi suurt midagi välja ei tulnud.

Esimesed 30 minutit krahhi ei ennustanud. Alustasime kõrge pressiga, võitsime tänu sellele vastase väljakupoolel korduvalt palli ja pääsesime ohtlikult ründama. Silma paistis Richard Lepp, kes vasakul äärel mitmel korral vastasmängija pealt hästi maha keeras ning löögile pääses või hea söödu sai anda, tulemust kahjuks neist rünnakutest ei sündinud. Veidi läks väravast mööda ka meie kapteni Eduard Desjatski ülepuusalöök.

Rünnakuhoos jäi aga kaitse hooletusse. 30. minutil sai vastaste ründaja Emanuele Uggeri pika diagonaalsöödu vasakule äärele, mängis kaks meie meest üle ja viis tartlased juhtima.

38. minutil lõi Desjatski küll viigivärava, kuid vaid kaks minutit hiljem läksid külalised jälle ette. Karistusala joonelt löödud värava autoriks oli taas Uggeri, kelle takistamisega meie kontrolliv poolkaitsja Daniil Volkov hiljaks jäi.

Teine poolaeg oli seline, mida meenutada ei tahaks. Mehed tundusid mõtetega pigem rannas kui väljakul olevat, mänguisu neil polnud. Kaitses seisti sirgete jalgadega ja oodati, mis sünnib, rünnakul puudusid ideed, eksiti söötudega ning raudse järjekindlusega üritati vaid keskelt läbi suruda, mis enamasti pallikaotusega lõppes. Kõige krooniks tabas Desjatski üks-üks-olukorras selle asemel, et pall puuri saata, vastaste väravahti.

Karistus saabus 67. mänguminutil. Kaitseliini taha antud täpse söödu järel pääses kaks Tartu mängijat meie väravavahi Maksim Karachiga silmitsi ning olukorra realiseeris taas Uggeri, kes tegi seega ka kübaratriki.

Kui seekord üldse midagi positiivset oli, siis vaid tänavune publikurekord – 120 pealtvaatajat.

Järgmine mängu peame nädala pärast Narvas sealse JK Transi U21 rivistusega.

Lõpuvile järel rääkis mängijate kehakeel iseenda eest.