Pärast tänast 3:7 kaotust Paide Linnameeskonna U21 rivistusele ohustab meie esindusmeeskonda üha tõsisemalt Esiliiga B-st välja langemine.

Kui esimene poolaeg oli mäng enam-vähem võrdne, siis teisel poolajal olid vastased meist vihmast lirtsuval väljakul üle. Treener Jaanus Vislapuu sõnul sai Paide meeskond väravaid standardolukordadest või siis kohtadest, kus meile tehti üsna raske viga, aga kohtunik ei vilistanud ning hetkelises vähemuses olles löödi meile kontraga värav ära.

Tabelis kohe meie selja taga olnud vastastel lubati teha välkstart: skoori avas Paide gambialasest ründaja Patrick Sylva juba mängu 18. sekundil ning 5. minutil duubeldas Kristofer Piht väljakuperemeeste eduseisu. Meie poolt vastasid aga väravatega Raul Rebane ja Arlet Raha ning 25. minutiks oli 2:2 viik jalule seatud.

„Raul sai kasti äärele söödu, keeras ja lõi. Löök oli suht pussukas, aga märjal murul täpselt posti kõrvale. Oma värava puhul avanesin keskkaitsjate taha, sain keskelt söödu ja lõin ühe puutega umbes penaltipunkti jurest,” kirjeldas Arlet Raha väravaid.

Teise poolaja algus läks meil jälle metsa, sest Paide lõi siis kümne minutiga kaks väravat. Murdepunktiks sai Vislapuu sõnul hetk, kui kohtunik meile kindla penalti andmata jättis. „[Andrei] Tjunin jäi platsile pikali ja vastane lõi kontrast 3:2, seejärel otse karistuslöögist 4:2,” rääkis ta.

59. minutil kahandas Raul Rebase tabamus küll vahet, kui nurgast tagaposti tulnud tsenderduse järel palli peaga väravasse saatis, aga veerand tundi hiljem lõi Paide viienda värava. Ehkki seejärel jäid võõrustajad Henry Eichenbaumi eemaldamise järel platsile kümnekesi, lõid nad lõpuminutitel veel kuuenda ja seitsmendagi värava, kusjuures Sylva sai kirja kübaratriki.

Meiegi lõpetasime mängu kümnekesi, sest lisaminutitel sai Andres Verst teise kollase kaardi.

„Vile oli äärmiselt vilets. Teisel poolajal suurde kaotusseisu jäädes pidime riskima, aga meistriliiga meeste vastu oli see kahjuks liig. Ja kuna kohtunik ka mängu käest lasi, siis seda keerulisem kõik meile oli,” ütles Vislapuu. „Muidugi tuleb ka endale tuhka pähe raputada, sest ega kohtunik meile seitset väravat ehitanud. Ometi tegi ta otsustavatel momentidel väga halvad otsused meie kahjuks ja see mõjutas kogu edasist mängu.”

Tabelis on meil endiselt 30 punkti ning kaheksa vooru enne turniiri lõppu jagame Paide ja Keila JK-ga 7.–9. kohta. Viimasel kohal oleval Põhja-Tallinna JK Voltal on 22 punkti. Kaks viimast langevad hooaja lõous II liigasse, kaheksanda koha meeskonnal tuleb pidada üleminekumänge.

„Alla me ei anna ja mängime hooaja lõpuni, midagi pole veel kadunud, kõik on võimalik! Peame olema vaimselt tugevamad ja keskendunumad,” lausus Vislapuu.

Kolmapäeval mängitakse võõrsil Pärnu JK-ga, järgmisel pühapäeval võõrustab meie meeskond aga Esiliiga B liidrit Nõmme Unitedit.

Ka eelmises mängus Paide meeskonnaga meie väravat kaitsnud Georg Korosil tuli seekord esimest korda pall puurist välja võtta juba mängu 18. sekundil.