Meie jalgpallipoistel jäi läinud nädalal seljataha treeninglaager Valtus ja osalemine Otepää Cupil.

Treener Jaanus Vislapuu sõnul oli poistel esmaspäevast neljapäevani toimunud Valtu laagris kaks rasket trenni päevas, pikkusega poolteist kuni kaks tundi. „Lisaks iga päev hommikujooks ja -võimlemine, ujumine ning õpetlik tund treeningust, tervislikust toitumisest ja taastumisest. Laagri lõpuks olid poisid väsinud, kuid kindlasti tulevikus tugevamad, targemad ja iseseisvamad,” rääkis ta. „Kohe peale laagrit ootas noori jalgpallureid Otepää Cup, kus poisid pidid treeningtsükli viimase osana tegema maksimaalse pingutuse väsimuse foonilt.”

Otepää Cupil näitasid 2003. aasta poisid tubli mängu Tartu Tammeka ja Ülenrume Heliose vastu, kellelt saadi kätte vastavalt 1:1 ja 0:0 viigid. Harju Jalgpallikooli vastu mängiti samuti südikalt ja 0:0 viigist jäid lahutama vaid loetud sekundid, sest väsimus andis tunda ja enne mängu lõppu sündis õnnetu omavärav. Tartu Merkuur-Juuniorile jäädi alla 0:4 ja seega mängiti 9.–10. kohale, kus võideti FC Otepääd 1:0. „Väsimus oli jalgades ja soovida jättis nii individuaalne mäng kui ka meeskonntöö. Jäime igasse olukorda õige pisut hiljaks,” kommenteeris Vislapuu.

2004. aastal sündinute käsi käis enam-vähem samal moel, neilgi andis tundas väsimus. Viimaseks siiski ei jäädud, sest 9.–10. koha mängus võidati FC Elva Nõo meeskonda.

2005. aastal sündinute turniiril said meie poisid kaheksa meeskonna seas viienda ja kaheksanda koha. „Kõik olid tublid ning andsid endast viimase. Kahjuks polnud kaasas vahetusmehi,” kommenteeris Vislapuu.