Teekond Eesti väikestel karikavõistlustel jätkub, sest tänases kaheksandikfinaalis saime Pärnu FC Metropoolist 1:1 viigiga lõppenud mängu järel penaltiseerias 6:5 jagu. Ükski Võrumaa meeskond pole väikeses karikasarjas varem veerandfinaali jõudnud.

Saavutus on seda hinnatavam, et kuigi mängime IV liigas, oleme konkurentsist kukutanud juba kolm endast kõrgemal mängivat tiimi: Metropooli ja Sörve JK II liigast ning Valga FC Warriori III liigast. Pealegi tuli eile läbi ajada ilma ühe võtmemängija Andrei Kišita, kes eelmises karikamängus saadud punase kaardi pärast seekord tribüünile jäi.

Mõlemad väravad sündisid esimesel poolajal. Külalised läksid üsna kohtumise alguses juhtima, kui Mark Saarnik väravavaht Indrek Ivaski eksimuse järel õnnetu omavärava lõi, aga mõni minut enne vaheajale minekut sai Aleksandr Orlov viielt-kuuelt meetrilt löögile ja viigistas.

Mänguplaan toimis: valdasime palli ning kohati oli surve vastase väravale päris tugev. Metropoolil oli pärast avaminuteid esimesel poolajal vaid üks märkimist väärt väravavõimalus.

Teisel poolajal jätkus mäng enam-vähem samas võtmes. Vahetusest sekkunud Siim Lepp jõudis mitmel korral ohtlikult vastaste värava alla, aga väravat siiski ei tulnud. Omad võimalused olid pärnakatelgi, ent nende löögid tõrjus Ivask.

Lisaajaks lahkus platsilt vigastada saanud Orlov ja mäng tasakaalustus. Väsimus kimbutas mõlemat meeskonda, mitmel mängijal olid krambid. Parim võimalus mäng enda kasuks otsustada oli meil lisaaja esimesel poolel, kui Lepp trahvikasti piiril kaitse üle mängis, aga Pärnu väravavaht noppis viimasel hetkel enne lööki tal palli jalalt. Meid päästis mitmel korral Ivaski hea tõrje.

Kaheksa minutit enne lisaaja lõppu jäi Metropool kümnekesi, sest üks nende mängija sai teise kollase kaardi. Väravad jäid siiski tulemata ja edasipääseja selgitas penaltiseeria.

Kummagi meeskonna esimesest viiest lööjast realiseeris 11 meetri karistuslöögi neli. Meie poolt olid täpsed Rait Kooser, Talvar Henning, Rene Zahkna ja Andre Ojala, eksis Sander Taan. Jätkati paarikaupa ning kui Saarnik palli väravasse saatis, oli seis 5:5. Pärnakate järgmise löögi Ivask tõrjus, meilt lööma läinud Valeri Dobrovolski põrutas palli võrku ja võit oligi käes.

„Olen väga uhke, et suutsime võita. Mäng oli raske, kuid domineerisime rohkem, meie rünnakud olid teravamad. Kõik mehed mängisid olukorrad lõpuni ja ei lubanud vastastel oma mängu käima panna. Poisid tegid kõik ilusti ära, millest enne mängu rääkisime, võib-olla isegi natuke rohkem,” ütles treener Vjatšeslav Vassilenko.

Tema sõnul oli mõnel mängijal alguses küll väike pabin sees, aga see läks üle. „Orlovi vigastus andis väikse tagasilööki, me ei saanud enam nii palju keskväljal palli kontrollida, aga poisid olid tublid ja mängisid edasi,” lisas Vassilenko.

Aitas ka kodupubliku toetus. „Tahan tänada kõiki, kes meisse uskusid, ja olen uhke, et mul on selline meeskond, kes mängib vaatamata raskustele ikka lõpuni,” lõpetas Vassilenko.

FC Helios Võru - Pärnu FC Metropool
Rõõm võidu üle, käed püsti on otsustava penalti realiseerinud Valeri Dobrovolskil.