Meie meeskond võitis täna Väimelas FC Elva duubli 2:1 ja tõusis IV liiga lõunatsoonis teiseks.

Kohtumise esimene poolaeg möödus enam-vähem võrdses mängus. Veidi paremad väravavõimalused avanesid külalistel, kes lõid korra latti ning läksid 37. minutil ka mängu juhtima, kui meie mängival treeneril Vjatšeslav Vassilenkol värava all palli puhtaks löömine ebaõnnestus ja ka seekord väravas mänginud (ning korraliku mängu teinud) Timo Thal enam midagi päästa ei suutnud. Meie meestest sooritasid ohtlikumad löögid Brett Piir ja Heliose särgis oma esimese mängu teinud Võru JK kõigi aegade suurim väravakütt Tauno Kikas, aga mõlemal oli sihik esialgu paigast ära.

Ka teine poolaeg algas tasavägislt, aga tasapisi hakkas kaalukauss meie kasuks kalduma. Poolaja keskel pääses Piir seitsmelt-kaheksalt meetrilt löögile ja lõi Elva väravavahile püüdmatult vasaku posti kõrvale 1:1. Viigivärav andis indu juurde ja Elva noori mängumehi pressiti innukalt. Lõpuks kandis surve ka vilja – 90. minutil lõi Kikas värava ja jättis seega võidupunktid koju.

Päevakangelasel, kes mängule tulles oli arvestanud, et mängib ehk kümmekond minutit, aga selle asemel kogu mängu platsil rügas, oli võiduvärava üle muidugi väga hea meel. „Tuli ära. IV liiga on mulle praegu just paras tase, II liiga tempo on juba natuke liiga kiire,” ütles Kikas.

Veterane käis platsil veelgi – keskväljal hoidsid mänguohje raudses haardes Andrei Kiš ja Aleksander Orlov ning viimase asemel sekkus kohtumise lõpus vahetusest Aleksei Tšernokozov, kes nihutas seega veelgi oma nimel olevat Heliose vanima liigamängudes platsil käinud mehe rekordit.

Nelja mängu järel on meil tabelis üheksa punkti ehk kolm vähem kui tabelis esikohal oleval FC Tarvastul.

Järgmise mängu peame nädala pärast võõrsil Suure-Jaani Unitediga.

FC Helios Võru - FC Elva II
Võru JK kõigi aegade suurim väravakütt Tauno Kikas sai meie meeskonna eest jala valgeks kohe esimeses mängus.