Võru FC Helios tähistas klubi viiendat sünnipäeva 3:2 võiduga Eesti väikese karikasarja 1/32-finaalis JK NPK üle. Klubi ametlik publikurekord (eelmise aasta väikese karikasarja poolfinaalmatši Narva Unitediga vaatas 202 pealtvaatajat) jäi küll ületamata, aga oma 180 pealtvaatajat tööpäeva õhtul ja küllaltki kehva ilmaga pole sugugi paha tulemus.

Nii klubi tegevjuht Jaanus Vislapuu kui ka meeskonna treener Vjatšeslav Vassilenko tõdesid pärast kohtumist, et mäng Narva rahvaliiga meeskonnaga kujunes oodatust raskemaks. „Raske oli. Tegime eile alles esimese trenni muru peal ja vorm pole praegu kõige teravam. Neli-viis põhimeest oli ka täna puudu,” ütles Vassilenko.

Suurimat puudust tunti keskväljamootorist Andrei Kišist, kes praegu kaitseväe suurõppusel Siil üheks okkaks kehastub. Õnneks oli rivis teine vanameister Aleksandr Orlov ning suuresti just tänu temale ei saanud sünnipäevapidu nukrat lõppu.

Ent pole halba ilma heata – treener sai võimaluse mängitada nooremaid mehi. Debüüdi esindusmeeskonnas tegid ka kaks B-klassi poissi, väravavaht Indrek Nummert ja äärepoolkaitsja Eduard Desjatski. „Noored said kogemuse ja loodetavasti võidust ka hea emotsiooni,” lausus Vassilenko.

Avavile järel haarasid meie mehed kohe ohjad enda kätte. Aktiivselt tegutses vasakul äärel Desjatski, kelle tsenderdused mitmel korral ohtlikult narvakate karistusalasse jõudsid, aga seal polnud meest, kes palli väravasse saatnuks. NPK, kelle eest mängis paar Narva Transi duubli meest ja teisigi piirilinna esiklubi kasvandikke, üritas vastata kontrarünnakutega. Need olid päris ohtlikud, ning veerandtunnise mängu järel käis pall korra ka meie väravapostis.

Esimesel poolajal oli parem Helios, teisel külalised

Esimest väravat tuli oodata 20. mänguminutini, siis jõudis Orlovi löök sihile ja juhtisime 1:0. 33. minutil teenisime karistuslöögi, Orlov kasutas olukorra välkkiirelt ära ja lõi 2:0. Kõik toimus nii kiiresti, et vastased suutsid vaid imestunult käsi laiutada ja nende väravaht vihaselt jalaga väravaposti tümitada. Poolaja lõpus oli meil veer paar võimalust, aga need jäid kasutamata.

Teisel poolaja algul ei suutnud kumbki pool midagi erilist korda saata. Olulised sündmused hakkasid toimuma poolaja keskel: esmalt lõi NPK 2:1, aga vaid kolm minutit hiljem kasvatas Brett Piir meie eduseisu taas kaheväravaliseks. Pinge oli siiski õhus, narvakad said õnnestumisstest hoogu juurde ning veidi enne lõppu lõid nad oma teise värava. Närvilised lõpuminutid õnnestus vastu pidada ja 3:2 võit oligi käes.

„Esimesel poolajal oli vastane sügaval kaitses, raske oli võimalusi tekitada. Need paar, mis tekkisid, lõime ära. Teisel poolajal oli mäng palju lahtisem. Kas jäime natuke loorberitele puhkama või ei jõudnud enam, aga narvakad said järjest rohkem initsiatiivi ja lõid kaks väravat tagasi. Aga lõpp hea, kõik hea,” võttis Vislapuu mängu kokku.

Tema sõnul saanud Heliose kaitseliin vastase kiirete ründajatega korralikult hakkam ning kodumeeskonna rütmi lõhkusid ka vahetused. „Õnn, et meil on sellised mehed nagu Orlov või siis mõnel teisel päeval Kiš, et saame ikka mängitud,” lisas Vislapuu.

Karikavõistluste järgmises ringis edu saavutamiseks tuleb kõvasti juurde panna. „Sellise mänguga nagu täna me kaugele ei jõua,” tõdes Vassilenko.