Meie esindusmeeskonna debüüt Eesti meistrivõistluste IV liigas tõi täna Põlvas 2:2 viigi Tartu FC Santose II meeskonnaga.

Treener Vjatšeslav Vassilenko sõnul oli oodata rasket mängu ja nii ka läks. „Santose poisid on väga tehnilised ja mängivad hästi söötu, meil oli väga raske neilt palli kätte saada,” ütles ta. „Santose pluss on ka see, et nemad mängivad ja treenivad kogu aeg kunstmurul.”

Esimese 20 minutiga jäime 0:2 kaotusseisu, aga mõni minut enne esimese poolaja lõppu tegi meie ajaloolise esimese liigavärava löönud Sander Taan seisuks 1:2.

„Algusel oli meil raskusi, et oma mängu käima panna, aga kui poisid platsiga harjusid, hakkas meilgi oma võimalusi tekkima. Saime palli ilusti ründajateni tuua ja Taan lõi nurka ära,” rääkis Vassilenko.

Teine poolaeg algas Santose pressiga, aga sellele peeti vastu ja siis hakkas omalgi võimalusi avanema. Poolaja keskel võitis Aleksandr Orlov palli, andis selle äärele Talvar Henningule, viimane tsenderdas ja Siim Lepp lõi 2:2.

„Mängu lõpus läksime üle kaitsetaktikale ja pidasime vastu. Meil oli veel paar võimalust, kahjuks neid ära ei löönud,” ütles Vassilenko.

Treener kiitis kõiki mängijaid, eraldi tõi aga välja supermängu teinud väravavahi Valeri Dobrovolski ning mõlemas värava toonud kombinatsioonis osalenud meeskonna kapteni Orlovi.

Järgmiseks vastaseks on nädala pärast mullu veel III liigas mänginud Suure-Jaani United.