Tänases IV liiga kodumängus Pärnu JK-ga jäime teise poolaja alguses vähemusse ning 0:1 kaotusest pääsu polnud.

„Halb mäng oli. Ei oskagi kuidagi kommenteerida, mis juhtus. Paar poissi mängis, pool meeskonda jälle ei mänginud. Nii läheb kõigil lõpuks tuju ära,” sõnas treener Vjatšeslav Vassilenko.

Esimesel poolajal oli mäng enam-vähem võrdne, keskvälja kontrollisime veidi enam meie. Midagi väga ohtlikku ei suutnud korda saata kumbki meeskond ja skoor jäi avamata.

Edasise suhtes määrava tähtsusega sündmus toimus teise poolaja 7. minutil, kui meie keskkaitsja Mark Saarnik vastaste mängijat vea hinnaga takistas ja punase kaardi teenis. Järgnenud pärnakate karistuslöök ohtu ei kujutanud, aga vähemusse jäänute mänguvanker hakkas sestpeale üha enam logisema.

„Pärast meie kümnekesi jäämist pani vastane end maksma. Äärtel kiired tehnilised poisid, kasutasid oma ülekaalu hästi ära. Meie enam väga mängu sisse ei saanudki,” ütles mängu varumeeste pingilt vaadanud klubi juht Jaanus Vislapuu. „Kui saad kohe poolaja või mängu alguses punase, siis… Me ei suutnud enam oma mängu mängida, vähemuses palli ette viia ja ohtlik olla. Ääred ei jõudnud nii palju üles-alla töötada, kui pidanuks. Ka mõned vahetused ei õigustanud ennast.”

Tõe hetk saabus 20 minutit enne mängu lõppu, kui külalised nurgalöögi järel palli seni väravasuul eksimatult tegutsenud Indrek Ivaski selja taha saatsid. Mängu lõpus olid mõned poolikud võimalused veel mõlemal meeskonnal, aga rohkem väravaid ei löödud.

Mõlemas pooles tekitas ebakindlust nõrk vilepartii. „Mõnes olukorras oleks võinud vea konkreetselt ära vilistada,” lausus Vassilenko.

Ka Vislapuu sõnul oli vile imelik. „Kohtunik pani mõlema poole jaoks puusse, aga see kindlasti meid ei vabanda,” lisas ta.

Kolmest mängust on meil nüüd tabelis kaks viiki ja üks kaotus. Järgmiseks mängu peame nädala pärast võõrsil FC Tartu duubliga.

FC Helios Võru - Pärnu JK
Pärnakad rõõmustavad, pall on Võru meeskonna väravas.