Kahe vanuseklassi poisid mängisid 13.–14. aprillini Tallinna külje all Laagris Spring Cupil, kus kohtumistes tugevate vastastega ammutati väärt kogemusi.

2001. aasta poiste turniiril olime väljas aasta nooremate poistega, kellele abiks kolm Võru JK õiges vanuses kasvandikku. Alagrupis alistatit FC Tiigrid 6:0 ja Nõmme Kalju 2:1, kaotati FC Flora rohelisele võistkonnale 0:2, FC Infonetile 0:4 ja Tartu JK Tammeka sinisele meeskonnale 0:6.

Treener Jaanus Vislapuu pidas poiste parimaks mängu Floraga. „Saime teha häid kontrarünnakuid ja kolm-neli korda jõudsime väga heade võimalusteni, mida kahjuks realiseerida ei suutnud. Infonetiga mängu me sisse ei saanudki, kuna vene poisid olid meist märgatavalt kiiremad ja osavamad. Kui meeskondlikult saime kaitses kuidagi hakkama, siis nende number 11 vastu rohtu polnud ja tema individuaalne meisterlikkus tegi kogu mängu ära. Kalju vastu saime kerge mängulise ülekaalu, mängus Tammekaga toimus aga täielik lagunemine. Kindlasti oli selles oma osa pikal päeval ja väsimusel,” rääkis ta.

Teisel päeval mängiti 6.–11. kohani. Alustauseks tehti väravateta viik Tartu FC Heliosega, seejärel alistati äärmiselt tooret ja jõulist mängu näidanud Tallinna Kalev 2:0. Järgnes ladus 3:0 võit Nõmme Kalju üle ja 0:0 viik Tiigritega. „Selles mängus oli meil vähemalt kümme väga head võimalust, aga mingi ime kiuste pallid väravasse ei läinud,” sõnas Vislapuu.

Otsustavas mängus mindi vastamisi Raplamaa JK-ga. Tasavägine mäng võideti 2:1, tasuks kuues koht. „Enne turniiri algust oleks pidanud heaks ükskõik mis kohta viimasest eespool, sest enamik meie poisse mängis ju endast aasta vanematega. Kui välja arvata kaks mängu esimesel päeval, täitis turniir oma eesmärgi suurepäraselt. Eriti hea meel on teise päeva üle, kus mäng muutus järjest ladusamaks. Poisid said liigamänge silmas pidades suurepärase kogemuse, õpiti kasutama vaba ruumi ja leiti sobiv koostöö,” ütles Vislapuu.

2003. aasta poisid said 12 võistkonna seas 10. koha. Raskes alagrupis tuli kohe esimesena mängida selle vanuseklassi Eesti ühe parema meeskonna Tallinna Kaleviga, kellele kaotati 0:2. Seejärel kaotati 0:3 Vantaa JSile (Soome) ning viigistati 1:1 FC Spartaga. Teisel päeval kaotati kohamängudes Harju JK akadeemiale 0:3 ning alistati Tallinna JK Legion II 4:1 ja Harju JK punane meeskond 2:0.

„Poisid olid tublid ja pingutasid. Väiksematel ei olnud lihtsalt jõudu ja vastupidavust suurel väljakul mängimiseks. Seega kerkib jälle üles teema kunstmuru vajalikkusest, sest kuus kuud saalis jätab paratamatult oma jälje ja ümberõppimine ei ole lihtne. Lisaks on õues ka mängu füüsiline pool hoopis teiste nõudmistega,” ütles Vislapuu.