Tänane 4:3 võit võõrsil Tartu Ülikool Fauna üle tõstis meie meeskonna IV liiga lõunatsoonis kahe koha võrra ülespoole, kuuendaks.

Alustasime mängu kaitsest lähtuvalt, aga juba 5. minutil tekkis hea võimalus rünnakul ja Siim Lepp lõi 1:0.

Eduseis ei püsinud kaua. „Meie väravavaht [Indrek Ivask] eksis palli klaarimisel ja lõi selle kogemata vastaste ründaja jalale, kes probleemideta palli tühjaks jäänud väravasse kõmmutas,” kirjeldas Jaanus Vislapuu, kes oma kunagise koduklubi Fauna vastu täismängu tegi.

Tema sõnul kontrollis Fauna keskvälja, Helios üritas mängida kontrarünnakutele. „Ühest sellisest saime ka õnneliku värava, kus Vjatšeslav Vassilenko lasi äärelt palli läbi hästi tõusnud Andre Ojalale, kelle tsenderdusele sai pea vahele vastaste kaitsja, kuid nii õnnetult, et pall oma väravasse lendas,” rääkis Vislapuu.

33. minutil tehti vahetusest sekkunud Brett Piirile Fauna trahvikastis viga. Penaltit lööma läks Lepp, aga saatis palli veidi üle ristnurga.

Teise poolaja alguses olid aktiivsemad vastased, kes leidsid järjepanu pikkade söötudega meie kaitseliini taha oma mängijaid. Ohtlikke momente oli palju ja tuleb tänada õnne, et vastased kiirelt viigiväravat ei saanud.

58. minutil lõi Fauna nurgalöögi järel siiski 2:2. „Püüdsime ikka kaitsest lähtuvalt edasi mängida ja oma võimalust oodata. Kahjuks lahkus vigastuse tõttu 74. minuti mängust Andrei Kiš ja jäime väga raskesse seisu. Mõne minuti pärast tuli vastastelt pikk diagonaal meie karistusalasse, väravavaht eksis väljatulekul ning vastane lükkas palli tühja väravasse,” kirjeldas Vislapuu mängu edasist käiku. „Kogu meeskond oli löödud ja tagasitulekut raske uskuda.”

Siiski saadi võimatuna näiva ülesandega hakkama. 85. minutil meelitas Lepp ühel kontrarünnakul trahvikastis vastaste kaitsjalt välja penalti, mille realiseeris Sander Taan. Kolm minutit hiljem demonstreeris Taan veelkord oma oskusi ja lõpetas kena solo meie võiduväravaga.

„Saime vaatamata probleemidele koosseisuga ja olematule mängupildile tähtsad kolm punkti. Kui varem oleme ilusa mänguga mitu korda punkte kaotanud, siis seekord läks sedapidi,” ütles Vislapuu.

Nädala pärast mängime Väimela staadionil tabelis viimasel kohal oleva Pärnu JK Vaprusega.