Meie esindusmeeskond alustab IV liiga mänge kindla sooviga järgmiseks hooajaks astme võrra ülespoole tõusta. Kohe esimeses voorus seisab ees „vennatapp” – pühapäeval, 10. aprillil mängitakse Tartus sealse Heliosega.

Kui kahel eelmisel hooajal seati põhirõhk noorte mängijate arendamisele, siis nüüd on klubi tegevjuhi Jaanus Vislapuu sõnul asjad sealmaal, et eesmärgiks on III liigasse tõusmine. Selleks tuleb IV liiga lõunapiirkonnas jõuda vähemalt esikolmikusse, parem kui kahe parema sekka, kes III liigasse otsepääsme saavad.

„Raskeks läheb, aga ei ole võimatu, kui kõik ilusti mängudel kohal käivad,” ütles meeskonna treener Vjatšeslav Vassilenko. „Arvan, et teine-kolmas koht oleks okei. Esimeseks on raske tulla, sest meeskond on üpriski noor, mõned mängijad tulevad B-klassist (nüüd U17 – VSport.ee) ja peavad hakkama kohe meeste vastu mängima.”

Ettevalmistused on läinud võrdlemisi raskelt. Vähest kunstmurutrenni on tehtud Põlvas ja Rõuge väiksel väljakul, lisaks käidi turniiril Valgas ning peeti treeningmängud Põlva FC Lootose ja Vastseliina FC Tannemiga. Viimastes katsetati ohtralt U17 tiimi poisse, nii et põhimeeskonnast need kohtumised täit pilti ei andnud.

„Pärast saali on raske suure platsiga harjuda, läheb veel aega, enne kui oma mängu käima saame. Oleks vaja rohkem trenni teha, aga võimalusi napib ja iga kord on ka keegi puudu,” ütles Vassilenko.

Võrreldes eelmise aastaga pole meeskonnas põhimeestest enam Aleksandr Orlovi ja Andre Ojalat, samuti Rene Zahknat. Ründemängu silmas pidades on tugevateks täiendusteks klubis noortetreenerina töötav Võru JK mängija Kert Joakit ja mullu veel Tartu Tammeka särki kandnud Kristjan Moks, iseasi palju nad meeskonda aidata saavad. Tagasi juba oma 20. madalamate liigade hooaega alustav Andrei Kiš ning appi tuleb tõenäoliselt ka Kuperjanovi pataljoni meeskonna kogenud väravavaht Vaido Siska. Kõige tundmatumaks uustulnukaks on Ragnar Viilu, kes aastatel 2000–2010 JK Kernu Kadaka eest pidanud II ja III liigas kokku 86 mängu ja löönud 19 väravat.

„Kaitsjatest tunneme puudust, teised liinid on päris hästi komplekteeritud,” lausus Vassilenko.

Vislapuu nõustus, et meeskonna komplekteerimisega oli probleeme ja puudu on just kaitsemängijatest. „Samas, kui kõik mängijad on terved ja olemas, siis põhikoosseis peaks olema piisava kvaliteediga, et kõiki mänge võita. Murekohaks ongi lühike pink ja ilmselt peame kasutama omajagu U17 mängijaid, kes pole sellise tempoga ja nii jõulisteks mängudeks veel valmis,” ütles ta.

Meeskonna tugevuseks peab Vislapuu kindlasti soovi ennast tõestada. Vassilenko sõnul sõltub paljugi sellest, mis koosseis mängule läheb. „Kui on kõik kohal ja mäng sujub, võib meeskond kõikidele kõva lahingu anda,” sõnas ta.

IV liiga lõunapiirkonna favoriidiks peab Vassilenko Tartu Tammeka U19 meeskonda, mängijate nimekirja aluseks võttes on kõva sats kindlasti ka Viljandi JK Tulevik III. „Arvan, et ka kõik teised võistkonnad on täiendusi saanud, nii et kerge ei saa kellelgi vastu olema,” lisas ta.

Kodumängud peab meie esindusmeeskond nagu mullugi Väimela staadionil, kuid paar kohtumist plaanitakse mõne ürituse, näiteks klubi perepäeva raames pidada ka Võru spordikeskuse staadionil.

Meeskonda toetavad tänavu Võru linn, Maratonsport, Mõisa Ait ja VSport.ee.

FC Helios Võru jalgpallimeeskond
Võru FC Heliose jalgpallimeeskond.