Võru FC Heliose karikamängude ajalugu sai suurepärase alguse – oma esimeses väikeste karikavõistluste kohtumises alistasid meie mehed täna koduplatsil peetud 1/32-finaali mängus II liiga meeskonna Sörve JK 1:0. Võiduvärava lõi Andrei Kiš.

„Töövõit, poisid olid tublid. Kõik mida enne mängu rääkisime, kõik tegime ära. Liinid mängisid ilusti oma kohad ära ja ei andnud vastastele võimalust mängu käima panna. Meie mäng sujus, vahetasime ääri ja üritasime sellega vastaste mängu tappa, see õnnestus sada protsenti,” ütles treener Vjatšeslav Vassilenko.

Saarlaste treener Jan Važinski ütles, et kui tulemus välja arvata, siis muus osas tal oma meeskonnale suuri pretensioone ei ole. „Proovisime noori,” sõnas ta. „Kokkumäng jättis soovida, kuid individuaalselt saadi hakkama ja positiivset on rohkem, kui negatiivset.”

Mängu esimesel poolajal ei suutnud kumbki pool ülekaalu saavutada ja löömata jäid ka väravad. Mõlemal meeskonnal oli kasutada kolm-neli nurgalööki, aga see oli ka kõik. Meie parim võimalus oli poolaja lõpus, kui pall Sander Taani löögist latis käis, kohe seejärel saatis Rait Kooser nurgalöögi järel palli napilt üle värava.

Ka teisel poolajal jätkus niivõrd tasavägine mäng, nii et vahepeal ei saanud arugi, kumb meeskond platsilolijaist II ja kumb IV liigas mängib.

Võrdses heitluses õnnestus tõmmata pikem õlekõrs – 67. minutil teenisime platsi paremas ääres karistuslöögi, Rene Zahkna tsenderdas värava alla, vastaste kaitsja ei küündinud pallini, küll oli aga õigel kohal valmis Kiš, kes palli peaga madalalt, kukkumise pealt, Sörve värava vasakusse nurka saatis.

Meie meeste tsenderdused ja nurgalöögid kujutasid ohtu hiljemgi ning Kišil oli veel kaks head võimalust skoori kasvatada, aga pall läks mõlemal korral napilt väravast mööda. Vastased midagi eriti ohtlikku korda saata ei suutnudki, kui mõned pika palli olukorrad välja arvata, ning meie väravavahi Indrek Ivaski seljatagune jäigi puhtaks.

„Vaheajal rääkisime, et kui mängime oma mängu edasi, tulevad ka väravad. Nii ka juhtus. Super töö, olen väga rahul meestega ja kui sama moodi mängime on IV liigas kõik võimalik,” ütles Vassilenko.

Treeneri sõnul olid tublid kõik, kes platsil käisid, samuti vahetusmehed, kes omasid toetasid. Samuti tänas Vassilenko kõiki fänne, kes meeskonda toetama olid tulnud. „See aitas päris palju,” lausus ta.