Võru FC Heliose jalgpallimeeskond jookseb homme kell 18 Võru spordikeskuse murule Eesti väikeste karikavõistluste poolfinaaliks Narva Unitediga. Kohtumise võitjat ootab juba hulga suurem staadion, sest karikafinaal peetakse Tallinnas A. Le Coq Arenal.

Treener Vjatšeslav Vassilenko loodab mänguks kokku saada hetke parima võimaliku rivistuse. „Seekord peaks kõik põhimehed kohal olema. Nad teavad, mida see mäng tähendab, nii et kõik lubasid kohal olla ja endast sada protsenti anda,” sõnas ta.

Narva United on III liiga idatsooni liider. Kui võrdluseks panna meie IV liiga lõunatsooni praegune kuues koht, siis on külalised ka favoriidid. Narva meeskonna selgroo moodustavad aastaid Eesti saalijalgpalli meistrivõistlustel mänginud mehed, kes viimati meistriliigas neljandaks tulid.

Tõenäoliselt mõjutab narvakate saalivutitaust nende mängumaneeri. „Mingil määral kindlasti. Mõnda vastaste mängijat ma tean, olen saaliliigas nende vastu mänginud. Nad on päris tehnilised ja võivad ilusti üks-ühele mehi ette võtta. Arvan, et nad hakkavad rohkem lühikest söötu mängima ja proovivad sellega meid väsitada, aga kui vastastele nende poolel rohkem pressi teha ja mitte lasta neil mööda maad mängida, siis tekivad meilgi omad võimalused, mis tuleb kindlasti ära kasutada,” rääkis Vassilenko.

Ta rõhutas, et mehed ei tohi suure hurraga peale tormata, sest seda vastased just tahavadki. „Aga eks mäng näitab ja mängu ajal võime mingid käigud juurde panna,” lisas treener.

Karikasarja teine finalist on juba selgunud. Selleks on Lasnamäe FC Ajax, kes alistas teises poolfinaalis Tallinna JK Visaduse 3:0.

Seoses tähtsa mänguga jäävad homme ära kõigi noorterühmade treeningud ning klubi lapsed, lapsevanemad ja teised toetajad, aga muidugi ka kõik Võru jalgpallisõbrad on staadionile oodatud.

„Kutsun kõiki fänne meid toetama, olete meie kaheteistkümnendaks mängijaks!” ütles Vassilenko. „Proovime näidata ilusat mängu ja kes teab, mis võib juhtuda, pall on ju ümmargune.”

Mängu vaheajal toimub võistlus pealtvaatajatele. Auhind on välja pandud ka parimale fännile.

FC Helios Võru
Meeskond kuulab treener Vjatšeslav Vassilenko näpunäiteid.