Võru FC osales möödunud nädalal Põlvamaal toimunud 15. rahvusvahelisel noorte jalgpalliturniiril Lootosspring 2013 viie meeskonnaga, kellest kaks jõudsid esikolmikusse. „Kokkuvõttes võib poiste esitustega rahule jääda,” ütles treener Jaanus Vislapuu.

Kõige paremini läks meil 2003. aastal sündinute turniiril, kus saavutati teine koht. Mõne Tartu poisiga tugevdatud meeskond võitis alagrupis Martin Reimi jalgpallikooli meeskonna 3:0, kaotas siis Ivangorodi DFK Parusile (Venemaa) 2:4, ent tänu viimase vooru 5:0 võidule Tabasalu JK üle sai surnud ringiga Parusi ees ikkagi alagrupis esikoha. Poolfinaalis võideti Martin Reimi jalgpallikooli II meeskonda 7:0, finaalis kaotati aga jälle Parusile, seekord 0:2.

„Kuigi me nii alagrupis kui ka finaalis Parusile kaotasime, siis esmakordselt suutsime väsimuse kiuste selle satsiga nende poolel kõrget pressi teha ja mängu dikteerida,” ütles Vislapuu. „Kahjuks nende kiirete poiste kontrarünnakutega nii hästi veel hakkama ei saanud.”

2004. aasta poiste turniiril tuli meie meeskond Tallinna FC Tiigrite ja Põlva Lootose järel kolmandaks. Tiigritele kaotati 1:3, Põlva ja FC Elvaga tehti väravateta viik ning 1:0 võideti nii Tartu FC Heliost kui ka FC Elva II meeskonda. Meie 2005. aasta poisid said viienda, 2002. aasta poisid kaheksanda ja 2006. aastal poisid üheksanda koha.

„Ainuke, kes alla oma võimete mängis, oli 2002. aasta poiste võistkond, kuid seal oli ka palju puudujaid ning poisid olid tulnud just raskest treeninglaagrist – jalad olid väsinud, kiirust ja värskust ei jätkunud. Samas oli elle vanuseklassi tase väga kõrge, kui vaadata osalevaid meeskondi ja seda, kes jäid meie selja taha. Võimaluse mängida said rohkem seni vahetusmehe rollis olnud ja mõned uued poisid, kes näitasid ennast heast küljest,” rääkis Vislapuu. „Nooremates vanustes mängiti oma tase üldiselt välja ja olen poistega üsna rahul, arvestades, et ka nemad tulid laagrist. Kindlasti mängis rolli nende võistkondade parem komplekteeritus.”