Meie C2-klassi (2002.-2003. a sünd) meeskond lõpetas omaealiste Eesti meistrivõistlused kaheksanda kohaga. Kunagi varem pole Võru jalgpallipoisid Eesti noorte meistrivõistlustel nii kõrgele küündinud.

Hooaeg lõpetati eile 0:4 kaotusega Tartu Tammekale. „Oleks võinud viisakamalt lõpetada, aga püüdsime viimastel minutitel hambaid näidata ja lasime päris lõpus kaks lihtsat väravat lüüa, kuna ei suutnud piisavalt kiiresti rünnakult tagasi kaitsesse jõuda,” ütles treener Jaanus Vislapuu. „Viimased kaks väravat oli puhtalt minu kui treeneri avantüüri tulemus, aga usun, et tuleb päev, kui suudame punkte röövida ka esikolmiku meeskondadelt.”

Kokkuvõttes võib treeneri sõnul hooajaga rahule jääda. „Kui eelmisel aastal sai selgeks, et pääseme esiliigasse ja aasta algul selgusid seal mängivad meeskonnad, siis olime kindlasti kümnest osalejast paberil kõige nõrgem meeskond. Kuna olime ka üks vähestest, kes pidi ettevalmistuse tegema saalis ja reaalselt algas hooaeg liigamänguga võõrsil kunstmurul, siis polnud tegelikult midagi head loota,” ütles Vislapuu.

Enne hooaja algust jagas ta eesmärgid kolmeks: esiteks, et ei tuleks üüratult suuri kaotusi, teine oli mänguline areng 11 vs 11 suurel väljakul ja kolmas, et ideaalis suudetaks mängida vähemalt üheksandale kohale.

Kuigi kõik eesmärgid täideti, ei pane Vislapuu hooajale viiepallisüsteemis hindeks enamat neljast pika miinusega. „Rahul ei saa olla teatud mängijate arenguga ja mitmes mängus sügisvoorudes oleks me pidanud endast tugevamate vastaste vastu targemini tegutsema ja rohkem punkte noppima,” ütles ta.

Edasiminek oli siiski märgatav. Kui kevadringis said Võru poisid teistelt esikaheksasse jõudnud meeskondadelt vaid ühe punkti viigi eest Narva Legioniga, siis sügisel võideti kahel korral Kohtla-Järvet, viigistati kahel korral Tallinna Legioniga ja korra FC Elvaga. Vislapuu sõnul on see praegu ka Võru poiste lagi, aga kaheksas koht 23 meeskonna konkurentsis pole Võru-suguse väikelinna jaoks paha tulemus.

„Kogu meeskond tervikuna sai väga hea ja õpetliku hooaja Eesti absoluutses tippseltkonnas. Pidime iga mäng andma endast sada protsenti. Alati see ei õnnestunud, kuid loodan, et talvel saame oma olematutes oludes targalt treenida ja järgmine aasta on eesmärgiks number üks kindlasti mänguline areng ning püüame oma kohta kaitsta. Kerge see ei ole, aga eesmärgid ei saagi olla madalad,” rääkis Vislapuu ning tänas kõiki toetajaid, koostööpartnereid  ja kaasaelajaid. 

C2-klassi meeskond
Meie C2-klassi jalgpallipoisid.