Meie B1-klassi jalgpallipoisid said oma vanuseklassi Eesti meistrivõistlustel II liigas 11 meeskonna konkurentsis neljanda koha. Hooaeg lõpetati aasta magusaima võiduga, kui laupäeval alistati võõrsil turniiril teise koha saanud Tallinna Kalev 2:1 (0:1).

„Hea tulemus selgelt tugevama vastase vastu,” ütles treener Tauno Kikas. „Vastane valdas küll rohkem palli, aga võtsime kõrgelt peale ja nad hakkasid eksima. Ilma pallita mäng ja vaimujõud olid need, mis meile täna edu tõid. Kõik poisid mängisid isuga.”

Kaotusseisu jäi Helios esimesel poolajal kahtlasevõitu penaltist. Platsil oldi siis kümnekesi, sest oma värava all vastase käärlöögist jalaga näkku saanud keskkaitsja Aleksander Kalmus vajas parasjagu tohterdamist. Teisel poolajal seati jalule viik, kui Eduard Desjatski palli vahelt lõikas ja vasturünnaku väravaga lõpetas. Kaks minutit enne lõpuvilet andis vastastelt palli kätte saanud Kalmus juveliiri täpsusega söödu jooksu peale Karel Räppole ning viimane lõi võiduvärava. Kikase sõnul oli poistel kontrarünnakutel veel paar üsna head võimalust, mis siiski realiseerimata jäid.

Kikast rõõmustas, et pikk, juba märtsi lõpus alanud ja rohkete pikkade sõitudega pikitud hooaeg suudeti kenasti vastu pidada. „Kui kõik poisid tahtsid mängida, tuli ka tulemus,” ütles ta. „Aga vahel lasi mõni ka nina norgu ja siis mäng kannatas.”

Hooaega kokku võttes oli treeneril kõige rohkem kahju kahest Läänemaa JK-le kaotatud mängust, mis võttis võimaluse kolmanda koha eest võidelda. „Kahjuks oli just kodumängu ajal Läänemaaga meil Desjatski vigastatud. Tema puudumine oli märgatav,” ütles Kikas.

Kahel korral jäädi alla ka turniiri võitnud Tabasalu JK-le ja korra Kalevile ning rohkem ühtegi mängu ei kaotatudki. Võite kogunes Heliose arvele 11, lisaks kaks viiki.

Klubi tegevjuhi Jaanus Vislapuu sõnul tegi meeskond maksimumilähedase hooaja. „Kuigi hooaja alguses tundus meeskondi vaadates, et võime vabalt ka tabeli lõpus lõpetada, siis tehtud töö ja langetatud otsused tõid meile tegelikult väga hea koha. Kõige tipuks ülimagus võit Tallinna Kalevi üle. Usun, et kõik, nii klubi töötajad, treener kui ka meeskond, on hooajaga rahul. Eks see annab väga palju positiivset energiat ja enesekindlust, et suund, kuhu liigume, on õige,” ütles ta.

„Kui selja taha jäävad sellised meeskonnad nagu Rakvere Tarvas või Kohtla-Järve JK Järve ja võidad meeskondi, kus mängivad noortekoondislased, siis see motiveerib kindlasti veel rohkem oma tööd mõtestama ja parema tulemuse nimel töötama. Ja tulemusena  ei tohiks siinkohal mõista mängu võitu või kohta tabelis, vaid õpitud oskuste ja soovitud mängupildi ning taktikaliste lahenduste realiseerimist platsil tervikuks,” rääkis Vislapuu. 

B-klassi poiste edu taga on tema sõnul hea taktikavalik ja üksteisemõistmine ning meeskonnatöö. „Kindlasti on selles kõige suurem roll treeneril ja Tauno on teinud kõigi poistega, ka 2006. ja 2007. aasta grupiga, sel hooajal suurepärast tööd,” lisas Vislapuu.

Ühe numbrilise näitaja poolest võib meie B-klassi meeskond veel rinna ette ajada – nende kodumängude keskmisele pealtvaatajate arvule ei saanud tänavu vastu ükski viiest Võrumaa täiskasvanute liigameeskonnast.

Poolele B-klassi meeskonnast jäi läinudnädalane mäng noorteklassis viimaseks ja nüüd tuleb neil jätkata täiskasvanute mängumaal. Mitu mängumeest ongi juba klubi esindusmeeskonna särgis IV liigas platsil käinud. Osa poisse, kes tänavu mängisid koos aasta või kaks vanematega, jätkavad järgmisel aastal B1-klassis.

FC Helios Võru B1-klassi meeskond
B1-klassi meeskond hooaja viimases mängus Tallinna Kaleviga.