Esiliiga B-s tuli meie esindusmeeskonnal alla neelata järjekordne mõru pill, kui tänane kodumäng Pärnu JK-ga kaotati 1:3.

Mäng algas meile suurepäraselt. Juba 4. minutil pääses Arlet Raha piki paremat äärt ohtlikult Pärnu värava alla ja tema takistamiseks tuli vastastel viga teha. Penalti realiseeris Aleksandr Pruttšenko. Kahjuks oli juba minut hiljem seis viigis ning ka pärnakad lõid värava 11 meetri karistuslöögist. Meie poolt oli patustajaks Arsen Katšmazov.

Midagi head peale ühe meie väravavahi Mihkel Lipingu imetõrje avapoolajast rohkem kahjuks meenutada pole. Rünnakul olime äärmiselt hambutud ja suutsime vastaste väravale teha vaid ühe pealelöögi, seegi oli pigem üla jala läinud tsenderdus. Külalised lõid poolaja viimase kümne minutiga kaks väravat ning asusid kohtumist 3:1 juhtima.

„Esimesel poolajal ehitasime endale ise väga lihtsad väravad, jälle mängijate individuaalsed eksimused,” lausus meeskonna treener Jaanus Vislapuu.

Teiseks poolajaks muutsime mängijate asetusi ja saime rünnaku paremini käima. Sergei Starovoitov tabas vastaste värava põiklatti ja Aimar Vendelin posti, aga vahet vähendada siiski ei suudetud ning kolmas järjestikune kaotus oligi tõsiasi. Kuna rõhk läks rünnakule, jäi tagant hõredaks ja vastased pääsesid mitmel korral väga ohtlikult vasturünnakule, aga Liping tegi veel korra imelise tõrje ja auke lappisid ka kaitsjad.

Väravavaht Mihkel Liping päästis meid täna mitmest kindlast väravast.

Üsna kohtumise lõpus ei jäänud Žann Šmidtil pärnakate takistamiseks muud üle, kui keskväljal viga teha. Selle eest saadud kollane kaart oli talle selles mängus teine ning nii lõpetasime mängu kümekesi.

„Teine poolaeg oli päris hea, aga eks me võtsime ka päris suuri riske. Mitu korda olid vastased üliohtlikult läbi minemas, aga suutsime vähemalt mängida ja mängus sees olla,” ütles Vislapuu.

Meie uue mängukorraldaja Sven Reinsaare taktikepi all on asjad edenenud ja esimest korda sel hooajal oli mängul täiskomplekt maskotilapsi. Pealtvaatajaid kogunes staadionile 120, mis on meie tänavune rekord.

Võiduta oleme nüüd juba kuus mängu järjest ning ehkki tabelis on meie päralt veel kuues koht, hingavad konkurendid juba kuklasse. Järgmisel nädala neljapäeval ootab meie mehi võõrsil ees n-ö kuuepunktimäng lähima jälitaja Keila JK-ga. Lisaks Šmidtile jääb sellest kaartide tõttu eemale ka Valeri Šabanov.

„Nädalasisene mäng, kindlasti meile väga keeruline,” sõnas Vislapuu. „Tabeliseisule ma isegi väga ei mõtle, võtame ühe mängu korraga. Proovime kokku saada nii hea võistkonna kui võimalik ja ikkagi hea tulemuse teha.”