Esindusmeeskond kaotas eile hooaja esimeses kontrollmängus Tallinnas EJLi sisehallis taliturniiril Tallinna Legionile 1:4 (0:1). Värava autor oli 78. minutil Jürgen Kolk, kes realiseeris ilusa kontrarünnaku seisuks 1:3. Mängu viimasel minutil tõrjus meeskonna värske väravavaht Mihkel Liping penalti.

Meeskonna peatreeneri Jaanus Vislapuu sõnul polnud koosseis küll parim, sest pooled mehed tulid otse saaliliiga mängult ning polnud kõige värskemad, ent ühe väravaga kaotatud esimese poolajaga võib rahule jääda. „Vastased peale väravaolukorra midagi eriti ohtlikku ei tekitanud. Meeskond hoidis mänguplaanist kinni ning meil avanes neli-viis väga head väravavõimalust. Organiseerituse tase oli kõrge ja peale värava löömise õnnestus seatud ülesandeid täita,” ütles ta.

Teisel poolajal jäädi hätta vastase kõrge pressi alt välja tulemisega ja organiseeritus kadus. „Mäng muutus individuaalsemaks ja hakkasid tekkima probleemid kaitsetöös. Poolaja keskel oli meeskondlik kaitsemäng juba olematu. Ilmselt avaldasid mõju nii väsimus kui ka frustratsioon mitme väravaga kaotusseisus olekust,” rääkis Vislapuu.

Tema sõnul oli mäng kokkuvõttes väga hea ja õpetlik. „Saime proovida paari lahendust, mida hooajal kindlasti kasutada tuleb. Loodan, et edaspidi on ka komplekteeritus veidi parem,” lisas Vislapuu.

Järgmise taliturniiri mängu peab meeskond eeloleval pühapäeval Tõrva JK-ga.

Võru FC Helios: Indrek Nummert (70. Mihkel Liping), Andre Ojala, Margus Tukk, Janek Siska (c), Mattias Oja, Raul Rebane, Ragnar Rebane (46. Sören Veiolainen), Arsen Katšmazov, Kert Joakit, Riho Ruusamäe (46. Jürgen Kolk), Mait Raha (70. Timo Thal).