Esindusmeeskond alustab poolteist kuud enne liigahooaja algust kontrollkohtumisi, pidades EJLi Taliturniiril viis mängu. Esimeses neist minnakse 12. veebruaril kell 18.30 Tallinnas EJLi jalgpallihallis vastamisi tulevase liigakaaslase Tallinna JK Legioniga.

Enamik eelmisel aastal Võru JK eest II liigat mänginud mehi on endiselt rivis ja kannab nüüd Heliose särki. „Praeguse seisuga ei ole meeskond eriti uuenenud. Peamiselt panustame eelmise aasta koosseisule,” kinnitas meeskonna peatreener Jaanus Vislapuu.

Tema sõnul käivad läbirääkimised veel mõne n-ö süsteemivälise mehega. „Loodame, et saame kokkuleppele paari mängijaga, kes eelmisel aastal meie eest ei mänginud, aga on siiski Võrust pärit,” lisas Vislapuu.

Meeskonna praegune valmisolek on selline, nagu sisetingimused võimaldavad. Kohalikud mehed on Võrus ja Rõuges korralikult trennis käinud, paljud mänginud saaliliigat ja füüsis peaks seega enam-vähem olema. Tallinnas olevad mängijad on seal ühistreeningutel osalenud.

Taliturniiri avamängus Legioniga on probleemiks, et pool võistkonda ehk Rõuge Saunamaa mehed tulevad kohtumisele otse kaks ja pool tundi varem Kohilas algavalt saaliliiga mängult ja on seega ilmselt üsna väsinud.

„Esimene mäng on kindlasti suure väljakuga harjumiseks ja püüame suunata rõhku teatud kindlatele taktikalistele  lahendustele. Tulemus pole tähtis, aga kaotama ka ei lähe. Eks pärast esimest mängu ole näha, mis seisus me suurel väljakul oleme,” ütles Vislapuu. „Kindlasti anname taliturniiril mänguaega mõnele nooremale mängijale, et saada paremat pilti nende võimekusest II liigas.”

Veel mängitakse Taliturniiril Tõrva JK (19. veebruaril), Tallinna JK Dünamo (24. veebruaril), Tallinna FC Levadia III (4 märtsil) ja Viimsi JK II (11 märtsil).

Kõik mängud toimuvad Tallinnas EJLi jalgpallihallis, turniiritabelit ei peeta ja võitjat ei selgitata.