Meie meeste debüüt Tipneri karikasarjas kujunes igati edukaks, sest Kohtla-Järvel peetud 1/32-finaali mängus löödi esiliiga meeskond JK Järve tulemusega 1:0 auti.

„Madal press ja ennastsalgav võitlus,” tõi meeskonna treener Jaanus Vislapuu välja võidu võtmed. Nii tema kui ka mängijad tõdesid, et lisaks oli meil ka õnne täna kõvasti.

Mängu domineeris kahe kolumblase ja ühe brasiillasega vürtsitatud Ida-Virumaa meeskond. Eriti teravalt tegutses väljakuperemeeste värske täiendus Mike Alfonso Rodríguez Borja. „Ta oli ikka ebareaalselt hea, oleks võinud üksi ka mängu ära teha. Meistriliiga materjal kindlalt,” kiitis Vislapuu vastaste mängumeest.

Tema sõnul jäi väljakuperemeestel kasutamata kümmekond head väravavõimalust. „Mängu alguses päästis Lauri Pilv meid kõige hullemast, kui tühja värava eest palli vastase jalalt ära libistas. Keskkaitses pani ta koos seljavigastusega mänginud Arsen Katšmazoviga veel mitu korda hullu. Mingitel hetkedel tassis meid väravavaht Tommy Tooming. Keskel töötasid ennastsalgavalt Raul Rebane ja Reijo Künnapuu, rünnakute ehitamisega tegeles Aleksandr Pruttšenko,” rääkis Vislapuu.

Mäng peeti Kohtla-Järve vana staadioni muhklikul murul.

Ise tekitasime mängu jooksul kolm-neli väga head olukorda, kus oleks pidanud kindlasti värava ära lööma. Üks võimalustest õnnestus ka ära kasutada, kui Künnapuu esimese poolaja keskel vastaste trahvikastis maha tõmmati ja Pruttšenko 11 meetri karistuslöögi realiseeris.

Teisel poolajal suudeti raske tööga eduseisu hoida. „Saime oma süsteemi natuke paremini tööle. Ja nii ta [võit] tuli, tati ja tahtejõu abil,” lausus Vislapuu.

Võit oli seda magusam, et tasuti ka üks vana võlg – mullu kaotasime Esiliiga B-s kõik neli JK Järvega peetud mängu.

Eesti karikavõistlustel osaleb meie meeskond esimest korda. Aastatel 2014–2016 mängisime väikses karikasarjas, kus parimaks tulemuseks jäi pääs poofinaali 2014. aastal.

Võit on käes, võib rõõmustada!

Protokoll