Täna peetud Esiliiga B esimene üleminekumäng FC Tallinnaga lõppes meie 0:1 kaotusega, kordusmäng peetakse nädala pärast Võrus.

Algus oli mõlemalt poolt luurav, aga siis asusime tasapisi mängu kontrollima. Esimene ohtlik olukord tekkis 12. minutil, kui Andre Väin Arsen Katšmazovi antud pika palli trahvikastis maha võttis ja pealelöögile pääses, kahjuks sai vastaste kaitsja jala vahele. Järgnenud nurgalöögiolukorras sai peaga löögile Sergei Starovoitov, aga pall läks napilt üle värava.

Starovoitov sai peagi karistuslöögi järel veel korra peaga proovida ning 22. minutil oleksid võõrustajad Marten Luige terava nurga alt sooritaud löögi järel peaaegu omavärava löönud, järgnes kolm meie nurgalööki. Pressisime kõrgelt ja mäng oli meie käes, vastased teenisid oma esimese nurgalöögi alles 29. minutil.

33. minutil tegi Maksim Babjak meetri jagu karistusala joonest kaugemal vea ning meistriliigas enam kui 400 mängu pidanud Deniss Malov keerutas karistuslöögist palli üle meie kuuemehelise müüri vasaku posti äärde. FC Tallinn sai juhtväravast hoogu juurde ning ründas järgmised kolm-neli minutit päris hoogsalt, nurgalöögi järel lõi Albert Taar ka napilt üle meie värava.

Poolaja viimase viie minutiga saime ka oma mängu jälle käima ning teenisime ridamisi viis nurgalööki, aga viigistada ei õnnestunud.

Teiseks poolajaks läks Väina asemel platsile Valdislav Vallades, seni paremal äärel mänginud Eduard Desjatski siirdus talle omasemale vasakule äärele. Mäng oli võrdne ning poolaja esimese 15 minutiga ei suutnud kumbki pool midagi erilist korda saata, enne kui Aleksandr Ossipov võõrustajate kontrarünnaku lõpetuseks napilt tagapostist mööda lõi.

63. minutil murdis Desjatski Aleksandr Pruttšenko söödust järel hästi trahvikasti, aga libises ja löögile ei pääsenud. Tegime veelgi vahetusi, aga mängu see pööret ei toonud, enamasti suditi ikkagi keskväljal.

75, minutil niitis täna meie pigilinnuks osutunud Babjak Taari tagant maha ning sai punase kaardi. Väljakuperemehed asusid seejärel senisest märksa isukamalt väravat jahtima, aga nende rünnakud õnnestus meil tõrjuda ja suuremaks kaotusseis ei kasvanud.

FC Tallinna napp võit jättis kõik otsad veel lahti. 5. detsembril Võrus peetavas kordusmängus tuleb meil jalad kõhu alt välja võtta, et kahe kohtumise kokkuvõttes peale jääda ja koht liigas säilitada.

Väljakuperemeeste võiduvärava lõi kogenud Deniss Malov (nr 14) karistuslöögist.