Klubi tegevjuht ja esindusmeeskonna juhendaja Jaanus Vislapuu omandas tänavu Eesti Jalgpalli Liidus (EJL) toimunud koolitusel UEFA A kategooria treenerilitsentsi.

Jaanuaris alanud ja septembrini kestnud kursuse maht oli 240 akadeemilist tundi. „Hästi palju oli analüütilist poolt, kus mindi mänguanalüüsiga süvitsi detailidesse. Õppisime, kuidas nii oma kui ka vastaste mängu analüüsida, leida üles võtmekohad ja probleemid, ning kuidas siis oma mängu treeningutega muuta või konkreetsel juhul mängus taktikaliselt toimida,” ütles Vislapuu.

Koolitusel räägiti amatööride ja tipptasemel noormängijate treeningute planeerimisest ja läbiviimisest ning analüüsiti nii Eesti täiskasvanute kui ka noorte tippvutti. „Ma ise pole tipptasemel jalgpallur kunagi olnud, nüüd sai lähedalt näha, missugune on see mängutempo ja kui kiiresti vahelduvad olukorrad, kuhu me tegelikult ka Võrus peaksime jõudma,” lausus Vislapuu. „Nägin, et teeme siin tegelikult ikkagi enam-vähem õigeid asju, oleme õigel teel. Kindlasti annab litsentsi omandamine enesekindlust juurde.”

Põhikoolitaja oli EJLi koolitusosakonna juht Karel Voolaid, periodiseerimist luges Indrek Koser Tartu Tammekast. Koolitusel osalesid mitmed Eesti jalgpalli mõistes tipptegijad, näiteks Joel Lindpere, Sander Post, Sergei Bragin, Andrei Kalimullin.

„Kui nendega seal koos käid ja näed, kuidas nemad asju teevad ja juhendavad, see annab palju juurde. Tegime palju grupitöid ja suhtlesime üksteisega tihedalt, väga palju oli arutamist,” sõnas Vislapuu. Kõige keerulisem oli tema sõnul leida mängudes üles probleemsed kohad ja neile töötavad lahendused.

„Ka meie II liiga tänavusele hooajale tagasi vaadates olen mõelnud, mis asju oleks võinud kuskil natuke teistmoodi teha. Samas on fakt, et mängijate arv meil on piiratud, kvaliteet selline nagu ta on. Treenerina tahaks, et oleks alati veel mingi lisakäik võtta, aga peame töötama nende meestega, kes meil on,” ütles Vislapuu.

Teisest Võru Heliose treeneritest on Tauno Kikasel ja Vjatšeslav Vassilenkol UEFA B litsents, Sandra Londonil lastejalgpalli oma. Praegu keegi koolitustel ei käi, aga klubi teeb tööd selle nimel, et kõik treenerid saaksid litsentseeritud ja end pidevalt täiendaksid.

Vislapuu tõdes, et kindlasti võiks klubis olla rohkem treenerid ja just kvalifitseeritud treenereid. „Kui kunstmurustaadioni valmis saame, otsime kindlasti treenereid juurde ja kui Võrust ei leia, siis proovime inimesi väljaspoolt sisse tuua. Meil on vaja nii kvantiteeti kui ka kvaliteeti ja kui ei ole esimest, pole ka teist. Peame saavutama mingi taseme ja sealt vaikselt ülespoole rühkima,” rääkis ta.


Jaanus Vislapuu vastne UEFA A treeneridiplom.